Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hatay'ın geleceği için yola koyuldu

Siyaset uzmanı akademisyenler arasında ilk sıralarda yer alan Dr. Hüseyin Yayman, eğitimlerinde görev aldığı AK Parti'nin Hatay milletvekili aday adayı olarak faal siyasete atıldı

Giriş Tarihi: 22.2.2015
Hatay'ın geleceği için yola koyuldu
Türk siyaseti konusunda ülkemizin en yetkin akademisyenlerinden biri olan, AK Parti'nin Siyaset Akademisi eğitimlerinde konferanslar veren, araştırma şirketlerine danışmanlık yapan, Vatan Gazetesi yazarı ve CNNTÜRK'te program sunan Dr. Hüseyin Yayman, birikimini Hatay'a hizmet için değerlendirmek istiyor. Çözüm süreci kapsamında oluşturulan Akil İnsanlar Heyeti'nde de yer alan ve uzlaşmacı kişiliğiyle toplumun her kesiminden itibar gören, en son Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika ziyaretine katılan Dr. Hüseyin Yayman, AK Parti Hatay milletvekili aday adayı olarak aktif siyasette yola çıktı.Hüseyin Yayman, 1969 Hatay'da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Hacettepe Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı. Mektebi Mülkiye'de 'Türkiye'nin İdari Reform Tarihi' isimli doktora teziyle kamu yönetimi ve siyaset bilimi doktoru ünvanını aldı. Alanında ilk ve tek eser olan bu çalışma pekçok üniversitede ders kitabı olarak okutuluyor. Türk siyasal hayatı alanında akademik kariyer yapan Hüseyin Yayman, Gazi Üniversitesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı.

AK PARTİ İÇİN EĞİTİM VERDİ

Pekçok yerde politik analizleri yayınlandı. Hüseyin Yayman, doktorasını tamamladıktan sonra bir süre ANAR Araştırma şirketinde ve SETA VAKFI'nda danışman/araştırmacı/ uzman olarak çalıştı. AK Parti AR-GE Başkanlığının düzenlediği pekçok toplantıda konuşmacı olarak bulundu. Neredeyse tüm Türkiye'yi il il dolaşarak Siyaset Akademisi programında Türkiye'nin Demokrasi Tarihi, 2023 Türkiye Hedefi konularında konferanslar verdi. Televizyonların tartışma programlarında sakin tavrıyla dikkat çeken Yayman, halen Demirören Medya Grubuna bağlı Vatan Gazetesinde köşe yazarlığı ve CNN TÜRK televizyonunda yorumcu/siyaset danışmanlığı görevini yürütüyor.

BÜYÜK PROJELER YAPILACAK

Dr. Hüseyin Yayman, Yeni Türkiye projesine katkı sunmak ve milletimize daha çok hizmet etmek amacıyla siyasete girdiğini söyledi. Dr. Yayman, "Büyük Türkiye hayalini gerçek kılmak istiyoruz. 21'inci yüzyılın, Türkiye'nin asrı olması için aziz Hataylıların emrindeyiz. Amanos Tüneli başta olmak üzere pekçok büyük projeyi birlikte hayata geçireceğiz. Seçime kadar durmadan yorulmadan, ben değil, biz diyerek tüm AK Parti ailesiyle gece gündüz çalışacağız. Ortak akılla hareket edip motivasyonumuzu büyüteceğiz. Tek, tek herkese ulaşıp Hatay'a dair rüyalarımızı anlatacağız" dedi.

SEÇİMİN KALBİ HATAY'DA ATACAK
Dr. Yayman şöyle devam etti: "Seçimin kalbinin attığı yerlerden biri de Hatay olacak. Hatay, Yeni Türkiye'nin dinamosu olacak. Paralel Devlet yapılanmasının son seçimde yaptığı tahribatı bir daha yapmasına asla izin vermeyeceğiz. Hatay'da paralel yapıyla mücadelede 'hattı müdafa yoktur sathı müdafaa vardır' yaklaşımıyla tam saha mücadele edeceğiz. Türkiye'ye ve milletimize düşmanlık yapan Paralel Çete artık bir ulusal güvenlik sorunudur. Hatay'da AK Parti teşkilatının bir neferi olarak gece gündüz çalışıp partimizi birinci çıkaracağız. Temel sloganımız 6 milletvekilliğidir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hatay'ın geleceği için yola koyuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN