Melih ABİ: Tarsus'tan engelli memurların isteği

Giriş Tarihi: 23.2.2015
Tarsus'tan engelli bir okurum, tüm engelliler ve çalışan engelliler adına bir yazı göndermiş. Diyor ki; "Biz engellileri 3 Aralık Dünya Özürlüler günü ve 10 Mayıs'ta kutlanan Dünya Engelliler Haftası'nda hatırlıyorlar. Ancak yılın geriye kalan günlerinde engelliler, önlerine çıkan engellerle yüz yüze yaşıyor. Engellilerin kamuda görev almaları elbette önemli. Onların topluma kazandırılması açısından fevkalade mühim. Fakat, engellilere iş vermek kadar önemli bir husus daha var. Ülkemiz bir kaç gündür karakışa teslim. Edirne'den Kars'a, ülkemizin çeşitli bölge ve illerinden kış manzaraları ekranlarımızı ve gazetelerimizi süslüyor. Ancak en az bu manzaralar kadar dikkat etmemiz gereken bir husus daha var. O da karakışın bitmeyen çilesi. Ne zaman kardan kıştan aşırı yağmurdan bahis açılsa, benim aklıma hep engelli çalışanlar gelir. Bazen İstanbul ve Ankara'dan duyarız. "Kar ve soğuk nedeniyle okullar tatil edildi, engelli ve hamile kamu personeli idari izinli sayıldı" Ne zaman bu haberi okusam, sorarım hep. Kış şartları sadece Ankara ve İstanbul'da mı hayatı olumsuz etkiler? Nerede olursa olsun, ağır kış şartları bütün insanlar ve özellikle engelli çalışanlar için zor değil midir? Aynen kar altında kalan Ankara ve İstanbul'daki engelli çalışanlar gibi, bölgemizde de yağmur altında kalan görevini yapmakta bin bir güçlükle karşılaşan engelli çalışanlar için de aşırı yağışlı günlerde bir idari izin düşünülemez mi? Bunlar sadece benim değil, yakın dostluk kurduğum, birçok engelli arkadaşımın da düşüncesi. Demem o ki; engellileri sadece 3 Aralık ve 10 Mayıslarda değil, hayatın her an ve alanında unutmayalım." Okurumun isteği bu yönde. Dikkate alınacağını umut ediyorum.

GÜLMECE
Temel'e küçükken, ilerde ne olacağını sorunca hep 'politikacı olucağım' dermiş. Temel büyünce sormuşlar: "Hani sen politikacı olacaktın niye manav oldun?" "Her politikacı gibi yalan söyledum daa..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Tarsus'tan engelli memurların isteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN