Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Adana'nın çözüm bekleyen sorunları

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Adana'dan Kerim Şimşek isimli okurumuz, kısa kısa Adana'nın bazı sorunlarına değinmiş. Diyor ki; "Adana'da yeşil alanlarımız bitmesin. İnönü Parkı daha önceki yıllarda çeşitli şekillerde işgal edilmiş. Belediye başkanları tarafından bu işgallerin önüne geçilmişti. Ama bugün yine işgal sorunu ile karşı karşıyayız. İşportacılar ve diğerleri tarafından İnönü Parkı işgal edilmiş ve yeşil alanlarımız kalmamıştır. Yine Merkez Park'ta Sinanpaşa asma köprüsüne giden yol üzerine elektronik kapı yapılmış olup vatandaşların gidiş gelişleri engellenmiştir. İşyerlerine otopark için iki dekara yakın bir alan beton yığını haline gelmiştir. Büyükşehir Belediyesi yetkililerimizin bu duruma müdahale etmelerini rica ediyorum." Okurumuzun şikayeti ve taleplerini köşeme taşıdım. Umarım sorun giderilir.

DALLARI ELEKTRİK TELLERİNE DEĞEN AĞAÇLAR TEHLİKE SAÇIYOR
Adana'dan Belediye Evleri Mahallesi 84221 Sokak Basınköy Sitesi A Blok ve B Blok önünde bulunan ağaçlar elektrik tellerine temas ederek tehlike yaratıyor. Bu konuda elektronik posta aldım. "Özellikle rüzgarlı ve yağışlı havalarda tehlike daha da büyüyor. Sokak lambası direğinin tellerine değen ağaçların dalları, ıslaklıktan dolayı elektrik akımını rahatlıkla gövdesine geçirebiliyor. Bu esnada ağaçlarla bir temas durumunda can kaybı kaçınılmaz olacak. Tehlikeyi bildirdiğimiz Çukurova Belediyesi'nden ağaçların kesimi için ekip gönderildi. Gelen ekip ağaçların kesileceği zaman elektriğin de kesilmesi gerektiğini belirtti. Bir can kaybı yaşanmadan EnerjiSA ekiplerinin, Çukurova Belediyesi ile koordineli çalışarak tehlike yaratan ağaçları kesmelerini istiyoruz" deniliyor. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Temel'in eldivenle yazı yazdığını görenler sormuş: "Niye eldivenli yazıyorsun zor olmuyor mu?" "Zorluğuna zor ama el yazımın tanınmasını istemeyrum."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Adana'nın çözüm bekleyen sorunları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN