Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye yüreğimizin parçası

Azerbaycan Milletvekili Prof. Dr. Musa Gasımlı, "Türkiye bizim yüreğimizin bir parçasıdır" dedi

Giriş Tarihi: 27.2.2015
Türkiye yüreğimizin parçası
Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Dünya Siyaseti Enstitüsü Başkanı Milletvekili Prof. Dr. Musa Gasımlı, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından Avşar Yerleşkesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonu'nda düzenlenen "Hocalı Katliamı" konulu konferansta konuştu. Prof. Dr. Gasımlı, "Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlü olması içeride vatandaşlarının faydasına sonra da Azerbaycan'ın faydasınadır. Çünkü Türkiye bizim yüreğimizin bir parçasıdır" dedi.

GERÇEKLERİ ANLATMALIYIZ

Azerbaycan ile Türkiye'nin bir millet iki devlet olduğunu belirten Prof. Dr. Musa Gasımlı, "Hocalı'da yapılan soykırım göz önünde. Çekilmiş fotoğrafları, kamera kayıtları ve şahitleri var. Bunları dünya bildiği halde susuyor ama 1915 yılında olmayan uydurma, yalan bir Ermeni soykırımını konuşuyorlar. Ermeni yalanlarını ifşa etmek bizim milli görevimizdir. Bunların gelecek nesillere iyi anlatılması gerekmektedir" diye konuştu.

TÜRKİYE'YLE GURUR DUYUYORUZ

1915 gibi, yapılanların hepsinin Türke karşı olan bir iş ve Türkiye'yi küçültmek isteyenlerin oyunu olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Gasımlı "Dış güçler hiçbir zaman Türkiye'nin güçlü olmasını istemezler. Gençler sokaklarda olsunlar isterler. Biz Azerbaycanlılar olarak Türkiye'nin G20'de büyük güçler arasında yer almasından gurur duyuyoruz" dedi. Prof. Dr. Gasımlı, yurt dışındaki Türklere, "Türkiye devleti g��çlü olursa siz burada özünüzü güvenli ve güçlü hissedersiniz" dediğini belirtt
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yüreğimizin parçası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN