Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehitkamil kadınları okumayı öğreniyor

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Şehitkamil kadınları okumayı öğreniyor

Gaziantep'te Şehitkamil Belediyesi'nin açtığı kurslara katılan kadınların okumayazma öğrendiğini söyleyen Başkan Fadıloğlu, "Yaşamları kolaylaşıyor" dedi

Şehitkamil Belediyesi'nin açtığı kursa katılarak okuma-yazma öğrenen kadınlar düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Şehitkamil Belediyesi Mevlana Sosyal Tesisinde kursun birinci kursunu başarıyla tamamlayan 17 kursiyere, sertifikalarını Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu verdi. 12 aile merkezinde 234 yetişkin kadının katıldığı okuma- yazma kurslarında AÇEV ile Şehitkamil Belediyesi işbirliğiyle 120 saat eğitim veriliyor.

HER YERE GİDEBİLİYORUZ

Okuma yazma kursunun birinci turunu başarıyla tamamlayan kursiyerler, zamanında okula gidemediklerini belirterek, "Daha önceleri bir devlet dairesi veya hastanelere gideceğimiz zaman otobüslerin üzerindeki yazıları okuyamadığımız için gelen her otobüsü durdurarak nereye gideceğini soruyorduk ya da yanımızda sürekli birini götürmek zorunda kalıyorduk. Artık okumayı öğrendiğimiz için tek başımıza istediğimiz yere gidebiliyoruz" dedi.

BAŞKAN FADILOĞLU: TESİSLER SİZİN EVİNİZ
Kursiyerlerin sertifikalarını dağıtan Başkan Rıdvan Fadıloğlu ise "Sosyal tesisler sizin evinizdir, bizler buraları sizlere hizmet etmek için açtık. Sizlerde burada okuma kursuna gelerek okuma ve yazmayı öğrendiniz. Burada okuma yazma öğrenmeniz çok güzel, bundan sonraki kurlara da devam ettiğinizde daha iyi okuyup yazacaksınız. Bu azminizden dolayı hepinizi yürekten kutluyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehitkamil kadınları okumayı öğreniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN