Terim: Projeden çok etkilendim

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Terim: Projeden çok etkilendim

Yüreğir Belediyesi'nin uyuşturucuyla mücadele projesi kapsamında yürüyüş yapıldı, çalıştay düzenlendi. Fatih Terim Kültürevi törenle hizmete açıldı

Uyuşturucu ile Mücadele Acil Eylem Planı çerçevesinde pilot olarak belirlenen 5 ilçe arasında bulunan Adana merkez Yüreğir ilçe Belediyesi, "Uyuşturucuya Hayır" yürüyüşü ve "Madde Bağımlılığı ile Milli Mücadele" çalıştayı düzenledi. Etkinliklere Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, sanatçı Hülya Koçyiğit Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz da katıldı. Fatih Terim projeden çok etkilendiğini söyledi.

GENÇLER KURTARILMALI

Yürüyüş sırasında kortej güzergahındaki binalarda bulunan gençlerden büyük ilgi gören Fatih Terim, "Gençlerimizin bu bataktan kurtulmasını istiyoruz. Bunun içinde elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Her türlü desteğe hazırım" dedi. Yürüyüş Atatürk Parkı'nda noktalanırken Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Yüreğir olarak biz Türkiye'ye gençlere, ailelere mesaj vermek istiyoruz. 'Tek sefer yeter' diyoruz, 'Susma haykır uyuşturucuya hayır' diyoruz" şeklinde konuştu.

SHERATON'DA ÇALIŞTAY

Yürüyüşün ardından Adana Sheraton'da "Madde Bağımlılığı ile Milli Mücadele" başlıklı çalıştay düzenlendi. Çalıştaya Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ile sanatçı Hülya Koçyiğit, Prof. Dr. Sevil Atasoy ile Prof. Dr. Mansur Beyazyürek te katıldı.

YALANCI MUTLULUK

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, 50 akil genç ile birlikte uyuşturucu ile mücadele etmeyi hedeflediklerini belirtti. Sanatçı Hülya Koçyiğit ise 'yalancı mutluluk' adını verdiği uyuşturucu ile mücadelede her kesime sorumluluk düştüğünü belirtti. TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, Adana'nın uyuşturucu konusunda sıkıntılı bir konumda olduğunu belirterek, Adana Emniyeti'nin uyuşturucu konusunda 11 il arasında en önemli çalışmaların altına imzasını attığını söyledi. Çalıştay sonrasında konuklara plaket verildi.

DUYGU DOLU ANLAR
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, adının verildiği kültür evinin açılışına katıldı. PTT Evleri Mahallesi'nde Yüreğir Belediyesi tarafından yaptırılan kültür evinin açılışına katılan Terim, ''Bana göstermiş olduğunuz ilgiye sonsuz teşekkür ediyorum. Bu binanın hayırlı olmasını diliyorum. Burada inşallah çok mutlu günler, saatler geçirirsiniz. Hepinizi çok seviyorum'' diye konuştu. Konuşmanın ardından Terim, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve bazı davetlilerle açılış kurdelesini kesti. Kültürevini gezen Terim'e buradaki kursiyerlerin yaptığı sarı kırmızı renklerle boyanmış balık ve kelebek tablosu hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Terim: Projeden çok etkilendim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN