Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta baskısı ölüme götürdü

Adana'da 61 yaşındaki seyyar satıcı Cemil Bozkuş yaşamına son verdi. Bozkuş'un, tablasının defalarca zabıtalar tarafından alınmasına tepki gösterdiği için canına kıydığı ortaya çıktı

Zabıta baskısı ölüme götürdü
Adana Büyükşehir Belediyesi zabıtasının baskısından bıkarak evinin salonunda iple kendini asarak yaşamına son veren 61 yaşındaki 3 çocuk babası Cemil Bozkuş'un ölmeden önce bıraktığı notta, "Ölüm sebebim zabıtalar. Bir cinayet işlendiği zaman bir ekip gelir, bir tabla almaya 10 ekip geliyor. Bu mu adalet" dediği öğrenildi. Yaşlı adamın oğlu Murat Bozkuş, babasının ölümünden sorumlu tuttuğu zabıta teşkilatı hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

EKMEK GÖTÜRÜMEZ OLDU

Reşatbey Mahallesi Cumhuriyet Caddesi'nde 23 yıldan beri mısır, kestane satarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan Cemil Bozkuş'un tablasına 4-5 kez Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerince el konuldu. Bir aydan beri çalışamayan ve evine ekmek götüremeyen yaşlı adam bunalıma girdi. Kirada oturan Cemil Bozkuş'un, oğlu Murat'a sürekli olarak, "Eve ekmek götüremez oldum. Zabıtaların baskısından ne yapacağımızı şaşırdık. Yer de göstermiyorlar" diye dert yandığı anlaşıldı.

BUNALIM İNTİHAR ETTİRDİ

Bunalımdan kurtulamayan Cemil Bozkuş, Mirzaçelebi Mahallesi, 31070 Sokak'ta bulunan evinin salonunda iple kendini tavana astı. Sabah işe gitmek için evden çıkmaya hazırlanan Serkan Bozkuş (19) babasının ipte asılı olduğunu görünce feryat etti. Genç Serkan'ın sesine uyanan aile fertleri acı tablo karşısında gözyaşını tutamadı. Yaşlı adamın ölmeden önce, "Ölümümden zabıta sorumludur. Bir cinayet işlendiğinde bir ekip gelir, tabla almaya on ekip gelir" diye yazdığı ortaya çıktı.

SEYYAR SATICILAR TEPKİLİ

Zabıta ekiplerinin sürekli tablasını almasından yakınan Cemil Bozkuş'un arkadaşları da aynı dertten yakındı. Seyyar satıcılar, "Büyükşehir Belediyesi, bize satış yapacağımız yer göstereceğini söyledi ama bir türlü göstermedi. Suriyelilere gösterilen tolerans bizlere gösterilmiyor. Aç mı kalalım?" diye dert yandı. Sokak Satıcıları Esnafları Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Sayılan, evine ekmek götüremeyen seyyar satıcının bunalımda olduğunu belirterek, çözüm beklediklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta baskısı ölüme götürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN