Bataklık kurumazsa suçu önleyemeyiz

Afşin Emniyet Müdürlüğü, olası suçların önüne geçmek için başlattığı projede, kentteki metruk binaların yıkılması gerektiğini belirledi. Yetkili merciler hemen harekete geçti

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Bataklık kurumazsa suçu önleyemeyiz
Kahramanmaraş'ta toplum destekli polislerin hazırladığı 'Sinekten Kurtulmak İçin Önce Bataklığı Kurut' projesiyle, çocukların suça sürüklenmelerini önlemek için kentteki metruk binalar yıkılıyor. TDP ekiplerinin hazırladığı proje sayesinde Afşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve mahalle muhtarlarının katkılarıyla ilçedeki metruk binaların yıkımına başlandı. Afşin Belediyesi iş makineleriyle yıkılan binaların yerine ise ilçenin park sorununu çözmek için otopark yapılacak.

METRUK BİNALAR HALK MALI

Afşin Emniyet Müdürü Recep Emol, çevre kirliliğine sebep olan ve aynı zamanda tehlike arz eden virane binaların yıkımıyla buralarda uyuşturucu kullanımının engellenip çocukların suça sürüklenme girişimlerinin önlenmesinin amaçlandığını söyledi. Suçun önlenmesi bakımından 'bataklıkların' kurutulmasının önemli olduğuna dikkat çeken Emol, "Özellikle okul çevresinde ve mahallelerde bulunan metruk binalarda, uçucu ve uyarıcı maddelerin kullanılmasını ve çocukların suça sürüklenmelerini önlemek amacıyla bu projeyi hazırladık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bataklık kurumazsa suçu önleyemeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN