Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocam istedi diye beni işten çıkardı

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Kocam istedi diye beni işten çıkardı

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi'nin yanında çalışırken işten çıkarılan Zuhal Uygun, "Boşanma davası açtığım kocam istedi diye işten atıldım" dedi

CHP Adana Milletvekili Turgay Develi'nin yanında yardımcı elaman olarak çalışırken işten çıkarıldığını öğrenen 37 yaşındaki 2 çocuk annesi Zuhal Uygun, "Eşim Aydın Uygun ile boşanma aşamasındayız. Anlaşmalı boşanacaktık ama sonradan vazgeçti. İşsiz kalırsam iki çocuğumuzun velayetini alacağını düşünüyor. Bu yüzden yakın arkadaşı Turgay Develi'den beni işten çıkarmasını istedi. O da yerine getirdi. Yıllardır tanıdığım vekilin bu oyuna alet olmasına üzüldüm" dedi.

ÇOÇUKLARIN VELAYETİ
İki çocuk annesi Zuhal Uygun, yaklaşık 2,5 yıldır CHP Adana Milletvekili Turgay Develi'nin yanında yardımcı elamanı olarak çalışıyordu. 6 ay önce şiddetli geçimsizlik yüzünden 15 yıllık eşi Aydın Uygun'dan ayrılmaya karar verdi. Anlaşmalı olarak boşanacaklarını söyleyen Zuhal Uygun, eşinin daha sonra anlaşmadan vazgeçtiğini belirterek, "Beni işten attırmakla tehdit etti. İşsiz kalırsam çocuklarımın velayetini mahkemenin kendisine vereceğini söylüyordu" diye konuştu.

BULDUĞU İŞE GİREMEDİ

Eşi Aydın Uygun'un CHP'li vekil Turgay Develi'nin çok yakın arkadaşı olduğunu öne süren Zuhal Uygun, "Turgay Develi'ye ait Kent Televizyonu'nda çalışan eşim bu arkadaşlığına güvenerek beni işten attırmakla tehdit etti. Kendimi sağlama almak için 6 ay önce sigortalı bir iş buldum ve Develi'nin sekreteri Ayşin hanımı arayıp beni işten çıkarmalarını söyledim. O da, 'Sayın vekilimin haberi olmadan böyle bir şey yapamam' dedi. Böyle olunca bulduğum işe giremedim" şeklinde konuştu.

"YIKILMADIM, AYAKTAYIM"
Boşanma davası yaklaştığı şu günlerde CHP'li vekilin kendisini işten çıkardığının şokunu yaşayan Zuhal Uygun şöyle dedi: Turgay beyi arayıp çıkışımın sebebini sordum. Bana, 'Sen çıkmak istemiştin' dedi. Zaten Haziran ayında sözleşmemiz bitecekti. Ayrıca ben iş bulduğum zaman çıkarmış olsaydı şimdi zor durumda kalmayacaktım. Eşim mahkeme yaklaşınca baskı yaptı, Develi de dediğini yaptı. Bu davranışı yakıştıramadım. Ama yıkılmadım, ayaktayım. Şimdi başka bir iş buldum çalışıyorum"

BORÇLARINI ÖDÜYORDUM
Gerekçesiz işten çıkarıldığı için işsizlik maaşı da alamadığını vurgulayan iki çocuk annesi Zuhal Uygun sözlerini şöyle tamamladı: CHP'li vekil Turgay Develi ile yıllardır tanışırım. Eşim yıllardır yanında çalışıyor. Ben de onun sahibi olduğu televizyonda haber spikerliği yaptım. Sırf arkadaşı olduğu için eşimin isteğini yapması ve beni işsiz güçsüz bırakması doğru değildi. Eşimin borçlarını ben ödüyordum. Artık maaşım olmadığına göre bundan sonra borçlarını kendi ödesin.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocam istedi diye beni işten çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN