Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müzik eğitimi alan gençlerin hayatı değişti

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Müzik eğitimi alan gençlerin hayatı değişti
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Gaziantep İl Müdürlüğü Koruma Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yurtlarında kalan suç mağduru çocuklar, Şahinbey Belediyesi Yaşar Torun Gençlik Merkezi'nde aldıkları keman ve müzik eğitimiyle hayata yeniden tutundular. "Bağımsız Orkestra" projesi kapsamında; daha önce suça karışan ve devlet tarafından koruma altına alınan 12-17 yaş arasındaki gençler, keman ve müzik eğitimi almaya başladı.

"HAYATIM DEĞİŞTİ"
Yaklaşık 3 aydır keman ve müzik eğitimi aldığını ve bu sayede sosyal yaşama katılmaya başladığını söyleyen Yasin Özelma, "Ben Sivas'tan geldim, daha önce kötü bir yaşamım vardı. Buradaki rehabilitasyon merkezine gönderildim ve hayatım değişti. Şu anda çok mutluyum eski hayatımla şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Buradan öğrendiklerimizle, arkadaşlarımızla koro kurarak şarkı söyledik. Sosyal hayata girmeye başladık" die konuştu.

"PROJEYİ ÖNEMSİYORUZ"
Belediye olarak bu tür sosyal projeleri desteklediklerini belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Suça karışan ve madde bağımlısı olan 12-17 yaş arasındaki gençlerin yeniden sosyal yaşama, topluma karışması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile iş birliği yaparak keman ve müzik eğitimi almalarını sağlıyoruz. Gençlerimizin topluma yeniden kazandırılması anlamında bu projeyi çok önemsiyorum. Rehabilitasyon çerçevesinde verilen eğitimlerimiz devam edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müzik eğitimi alan gençlerin hayatı değişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN