Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metin Karakök'ün önceliği sağlıkta şiddetin önlenmesi

AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Prof. Dr. Metin Karakök, sağlıkta yaşanan şiddetin önüne geçilmesi ve sağlık okuryazarlığı için çalışacağını söyledi

Metin Karakök'ün önceliği sağlıkta şiddetin önlenmesi
AK Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı eski Gaziantep İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Metin Karakök, sağlık yöneticisi olarak üzerinde durduğu projeleri milletvekili seçilmesi takdirde takip ederek uygulanması için çalışmalar yapacağını söyledi. Karakök, sağlıkta şiddetin önlenmesi için önemli projeleri olduğunu kaydetti.

ÇÖZÜM BİLİNÇLENDİRMEKTE
Gaziantep temsilcimiz Mehmet Boncuk'a projeleri hakkında bilgi veren Metin karakök, milletvekili seçilmesi halinde yapacağı çalışmaları anlattı. Prof. Karak��k, sağlık sektöründen gelmesi nedeniyle bu alana öncelik vereceğine dikkat çekti. Sağlıktaki önemli sorun olan şiddetin varlığına işaret eden Karakök, çözümün bilinçlendirmeden geçtiğini belirtti.

PROJE ÜLKEYE YAYILDI
Şiddettin engellenmesine yönelik çözümler ararken; toplumun sosyo-kültürel ve ekonomik durumu göz önünde alınarak çözümler üretilmesi gerektiğini kaydeden Karakök, "İl Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüğüm yıllar içerisinde sağlıkta şiddeti engellemeye yönelik başarılı projeler hayata geçirdiğimizi söyleyebilirim. Bu projeler arasında önde geleni, ambulanslara kamera takılması oldu. Bu proje ile şiddete meyilli insanları büyük ölçüde engelleyince proje tüm ülkeye yayıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metin Karakök'ün önceliği sağlıkta şiddetin önlenmesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN