Toroslar'a 383 milyonluk yatırım

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Toroslar'a 383 milyonluk yatırım
Enerjisa Dağıtım Şirketleri Genel Müdürü Kıvanç Zaimler, basın mensuplarıyla Adana HiltonSA'da buluştu. Operasyon ve yatırımı devam eden projeler hakkında bilgi veren Zaimler, 2015 yılında Toroslar bölgesine 383 milyon, Adana'ya ise 82 milyon liralık yatırım yapacaklarını belirterek, "Toroslar EDAŞ gerçek performansına çok yakında ulaşacak" dedi.

ÇALIŞMALARA DEVAM
Zaimler, Ekim 2013'te Adana, Gaziantep, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kilis illerini kapsayan Toroslar bölgesinde elektrik dağıtım işini devralan Enerji- SA'nın, bu tarihten itibaren yerel paydaşlarının ihtiyaç ve beklentilerini değerlendirmek ve hizmetlerini bu paralelde geliştirmek adına etkin ve şeffaf bir anlayışla iletişim çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

ADANA BİRİNCİ

Hedeflerinin Avrupa standartlarında bir elektrik dağıtım hizmeti sunmak olduğunu belirten Zaimler, bunun için yeni enerji taleplerinin karşılanması ve şebekenin iyileştirilmesi için yatırım ihtiyacı bulunduğunu söyledi. Zaimler, "2011- 2014 yılları arasında yapılan toplam tutara yakın bir yatırım 2015 yılında bu bölgeye yapılacak. Bu sene Toroslar bölgesine şebeke ve teknolojik yatırımlar dahil 383 milyon TL yatırım yapacağız. Bu rakamın 82 milyon lirası sadece Adana'ya ayrıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar'a 383 milyonluk yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN