Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanatseverler sergide buluştu

Giriş Tarihi: 10.3.2015
Sanatseverler sergide buluştu

Ressam Şefkat İşlegen'in, Gaziantep Sanko Sanat Galerisi'nde izlenime sunduğu 'Değiş/imler' temalı kişisel resim sergisi, bu sanatın meraklılarını bir araya getirdi

Ödüllü ressam Şefkat İşlegen, Sankopark AVM'de bulunan Sanko Sanat Galerisi'nde kişisel resim sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu. Ağırlıklı olarak siyah ve tonlarıyla hazırlanan 41 eserin yer aldığı sergiye katılım yoğun oldu. Büyük ilgiyle açılışı yapılan sergiye Sanko Sanat Galerisi Yürütme Kurulu üyeleri, Sanko Tekstil Yönetim Kurulu Asistanı Murat Köylüoğlu, Özel Sanko Okulları Genel Müdür Yardımcısı Sevim Karakaş, Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Aslı Özen ve sanatseverler katıldı. Sanko ailesine ve Sanko Sanat Galerisi çalışanlarına kendisine bu fırsatı tanıdıkları için teşekkür eden ressam İşlegen, linol baskı ve tuval üzerine akrilik tekniğinde hazırlanan sergisinde hayatın yıpratıcı, yorucu ve hızlı temposundan uzaklaşmayı 'Değiş/imler' adı altında bulmaya çalıştığını dile getirdi. Herkesin bir yaşam anahtarı olduğunu belirten İşlegen, "Sergimin konularından biri Mısır tanrılarının yaşam anahtarlarıdır. Diğer konu ise 'Göz Dinler'. Göz her zaman görmez, ritmin, resmin değerlerini dinler" dedi.

GENÇLERE ÖRNEK OLMAK İÇİN
Birbirinden değerli sanatçıları Sanko Sanat Galerisi'nde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirten Murat Köylüoğlu ise "Her sergi açılışımızda değişik çalışmalarla karşı karşıya geliyoruz. Bu güzel eserleri toplumla bir araya getirmek, gençlere örnek olarak kendi içlerindeki sanat sevgisini ortaya çıkarmak dileğindeyiz'' diye konuştu. Konuşmaların ardından Sanko Sanat Galerisi Seçici Kurul Üyesi Akten Köylüoğlu, Sanko Holding sponsorluğunda bastırılan "Belkıs Zeugma Mozaikleri" isimli kitabı ressam Şefkat İşlegen'e hediye etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanatseverler sergide buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN