Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sıkışan Paralelciler yine algı operasyonu peşinde

Paralel'in internet maşası Fuatavni, 'hukuksuz dinleme' sanığı polislerin suçunu örtbas etme telaşıyla yine işadamı Mahmut Arslan'a iftira attı

Giriş Tarihi: 12.3.2015
Sıkışan Paralelciler yine algı operasyonu peşinde
Paralel örgütün Twitter maşası Fuatavni, vali dahil üst düzey isimleri hukuksuzca dinleyen polislerin yargılanmasını "İşadamı Mahmut Arslan'a yönelik GDO'lu pirinç operasyonu yaptıkları için ihraç edilecekler" şeklinde lanse etmeye çalıştı. Polislerin 9 Mart'ta ihraç edileceklerini öne süren Fuatavni'nin bu balonu sönerken, Arslan'ın avukatı Murat Altındere "GDO dosyalarında Arslan'ın adı olmadığı gibi o dönem pirinç ithalatı da yapmadı. Zaten Paralelci polisler, dinlemeyle ilgili yargılanıyor. Ama bunu perdelemek için yine Arslan'a iftira atıyorlar" dedi. Altındere, Taraf muhabiri Mehmet Baransu'nun benzeri iftiralar nedeniyle mahkeme tarafında cezalandırıldığını da belirtti.

ÖRTBAS ETME ÇABASINDALAR
Mesajlarda Arslan'a iftiralar atan ve "Operasyonlara katılacak polislerin yeleklerinde Arbella yazarsa şaşırmayın" diyen Fuatavni, 'hukuksuz dinleme' suçundan yargılanan polislerin, adalet karşısında hesap verme nedenini Arslan'la ilişkilendirmeye çalışmıştı. 9 Mart günü operasyon yapılmayınca Fuatavni'nin bir iddiası daha boşa çıkmış oldu. İnternette Fuatavni'yle ilgili alaycı yorumlar dönmeye başlarken Mahmut Arslan'ın avukatı Murat Altındere, "Algı operasyonuyla hem polisleri aklamaya, hem de AK Parti'nin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı yapan işadamı Mahmut Arslan'a zarar vermeye çalışıyorlar. Tam bir algı operasyonu yapıyorlar ama başarısız oluyorlar" dedi.

BARANSU DA CEZA ALMIŞTI

Avukat Altındere "Mahmut Arslan, pirinç ithalatı yapmadığı dönem Taraf gazetesinde Mehmet Baransu, Arslan'ı GDO ithalatçısı gibi gösteren haberler yaptı. Mahkeme, Baransu'yu hapis cezasına çarptırdı. Mahmut Arslan'ın adı GDO'yla ilgili hiçbir soruşturmada geçmiyor. Arslan sadece, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı'yken, odanın üyesi olan iki firma GDO'lu ürün satmakla suçlanınca 'Dünyada GDO'lu pirinç yok' demişti" diye konuştu. Öte yandan, hukuksuz dinleme nedeniyle polislikten ihraç edilen Mersin eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya da önceki gün yaptığı açıklamada, yargılanmasını 'GDO lobisinin işi' diye lanse etmeye çalışmıştı.

ARSLAN'A SALDIRDILAR
Fuatavni hesabından geçtiğimiz günlerde 15 madde halinde tweet yayınlanmıştı. Tweetlerde, GDO'lu pirinç operasyonu yapan, Paralel örgüt çıkarına kamu yöneticilerini hukuksuzca dinleyip özel konuşmalarını dahi şantaj için kaydetmek suçlamasıyla yargılanan polislere 9 Mart'ta operasyon düzenleneceği, polislerin uydurma dosyalarla ihraç edileceği iddia edilmişti. Fuatavni, bu operasyonun destekçisinin, Mersin'de hububat ticareti yapan, gıda sektöründe Arbella markasının sahibi işadamı Mahmut Arslan olduğunu öne sürmüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıkışan Paralelciler yine algı operasyonu peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN