Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aldırmaz başlattı, Sözlü sürdürüyor

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, önceki başkanvekili Zihni Aldırmaz'ın gerçekleştirdiği yeşil alan gaspına son vermek yerine yanlışı sürdürmeye karar verdi

Giriş Tarihi: 13.3.2015
Aldırmaz başlattı, Sözlü sürdürüyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Zihni Aldırmaz döneminde yapılan yeşil alan gaspını çözmek yerine inşası tamamlanan kapalı spor salonunu ASKİ Genel Müdürlüğü'ne tahsis etmek için kolları sıvadı. Büyükşehir Belediye Meclisi'nin ilgili komisyonları, bu teklifi görüşerek karara varacak. Komisyon olumlu görüş belirtmesi halinde, Meclis'in geçmişte aldığı karara rağmen yanlıştan dönmek yerine işlenen suça ortak olunacak.

GASPI ALDIRMAZ BAŞLATTI

Büyükşehir Belediyesi Başkanvekilliği yapan Zihni Aldırmaz döneminde yaşanan Yurt Mahallesi'ndeki yeşil alan gaspı şöyle gelişti: Büyükşehir, arazi ve arsa düzenlemesi yaptırılması sonucu bütün parsellerden yüzde 35 kesinti yaparak 38 bin 556 metrekarelik alanı yeşil alan olarak imara işledi. Ancak, 8 Kasım 2010 tarihinde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde bu alanın 4 bin 472 metrekaresinin ASKİ idari hizmet alanı olması için teklif verildi. İlgili komisyonlar, bu teklife olumsuz görüş belirtmesine rağmen yapılan oylamada teklif kabul edildi. Bu karara, İmar Kanunu'nun 18'inci maddesi dayanak gösterilerek yapılan itiraz, Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 14 Şubat 2013 tarihli oturumunda görüşüldü ve 6434 adanın planda olduğu şekilde korunmasına karar verildi. Bu karara rağmen Aldırmaz'ın onayıyla, yaklaşık 9 bin metrekarelik yeşil alan gasp edilerek trafo adı altında 3 katlı bina ve kapalı spor salonunu yapıldı.

GÖZLER KOMİSYONDA

SABAH Güney, bu sorunu kamuoyuna duyurarak Büyükşehir ve Çukurova Belediyesi'ni göreve çağırdı. Ancak, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, sorunu çözmek yerine Zihni Aldırmaz döneminde yapılan yanlışı sürdürme kararı aldı. Meclisin mart ayı toplantısında kapalı spor salonunun ASKİ'ye tahsisi edilmesi teklifi verildi. Teklifin havale edildiği komisyon ve meclis üyelerinin nasıl bir tavır sergileyeceği merakla bekleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aldırmaz başlattı, Sözlü sürdürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN