Büyükşehir'in ihmali faciaya yol açacak

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nin köprü ve alt geçit yapmamasının faturasını Payaslılar ödüyor. Son meydana gelen kazada bir araç eve girdi, 2 kişi yaralandı

Giriş Tarihi: 13.3.2015
Büyükşehir'in ihmali faciaya yol açacak
Hatay'ın Payas ilçesinde Fatih Mahallesi'nde yıkılan köprü ve alt geçidin yenisini yapmayan Büyükşehir Belediyesi'nin bu ihmalkarlığının faturasını kent halkı ağır bedellerle ödüyor. Köprü olmaması nedeniyle sahile giden yol için Yenişehir Mahallesi'ndeki köprüyü kullanmak zorunda kalan sürücüler, trafik yoğunluğundan her gün bir kazaya neden oluyor. Son olarak köprüden uçan Derya Polat idaresindeki 74 J 714 plakalı otomobil bir eve girdi. Araçta bulunan iki kişi yaralandı.

AYLARDIR KAPALI

Payas Belediyesi geçtiğimiz yıl yerel seçimlerden önce tren hattının geçtiği köprüyü yıkarak yenisini yapmak üzere proje hazırlığına girişti. Seçimlerden sonra ilçelerdeki 12 metre ve üzerindeki genişliğe sahip yolların sorumluluğu Büyükşehir Belediyesi'ne geçince Payas Belediyesi tarafından hazırlanan alt geçit ve proje çalışmaları Büyükşehir'e devredildi. Ancak CHP'li Lütfü Savaş'ın yönettiği Büyükşehir Belediyesi bir türlü tren hattındaki alt geçit ve köprüyü yapmadı. Orası aylardır kapalı halde bekliyor.

KORKULUKSUZ KÖPRÜ

Büyükşehir Belediyesi görevini yapmakta ihmalkar davranınca Payaslılar, sahile inmek için Yenişehir Mahallesi'ndeki köprüyü kullanmak zorunda kaldı. Şehir trafiği birden bire bu köprü üzerinde yoğunlaşınca kazalar da beraberinde geldi. Korkulukları olmayan, asfaltı eskimiş, yer yer çukurlaşan köprü üzerinde seyreden araçlar, ani durumlarda ne yapacağını şaşırıyor. Bu sürücülerden biri olan Derya Polat direksiyon hakimiyetini kaybedince köprüden aşağı uçarak bir eve girdi.

NE KADAR KAN AKACAK?

Sürücü Derya Polat ile yanındaki arkadaşı Ruhsel Çelik sıkışan araçtan güçlükle çıkarıldı ve Dörtyol Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Olayı gören vatandaşlar, aracın düştüğü avluda kimsenin bulunmamasının büyük bir şans olduğunu belirterek, "Allah evde yaşayanların yüzüne bakmış. O evin avlusunda her zaman çocuklar oynardı. Kaza anında kimsenin olmaması bir facianın önüne geçti. Köprüyü yapmayan Büyükşehir'in ihmali yüzünden daha ne kadar kan akacak" diye sordu.

BAŞKAN ALTAN: YAPMIYORLARSA BİZ YAPALIM
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, yıkılan köprünün yerine yapılacak alt geçit ve köprü inşaatının bir an önce başlatılmasının gerektiğini söyleyerek, "Bizim vatandaşlarımızın daha fazla kaza yapmasına, kanının akmasına, acı yaşamasına gönlümüz razı değil. Büyükşehir sorumluluklarını yerine getirip bizim devrettiğimiz projeyi bir an önce hayata geçirmeli. Eğer yapamayacaklarsa kamuoyuna açıklasınlar. Payas Belediyesi olarak kendi imkanlarımızla biz yapalım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'in ihmali faciaya yol açacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN