Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anne adayları doğuma hazır

Acıbadem Adana Hastanesi'nde anne adaylarına düzenli olarak ücretsiz 'Doğuma Hazırlık Kursları' veriliyor

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Anne adayları doğuma hazır
Acıbadem Adana Hastanesi kurulduğu 2009 yılından bu yana Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Cansun Demir ile Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya'nın koordinasyonunda planlanan ücretsiz 'Doğuma Hazırlık Kursları'nı anne adaylarına düzenli olarak vermeye devam ediyor.
DOĞAL YÖNTEM: NORMAL

Doğuma hazırlık kurslarının amacının ülkemizde giderek artan sezaryen oranlarının azaltılmasına katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Prof. Dr. Cansun Demir, "Normal doğum doğal olan yöntemdir. Bizler hekim olarak hastalarımıza olumsuz bir durum yok ise normal doğumu öneririz. Ancak ne yazık ki son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sezaryen oranlarının attığını gözlemlemekteyiz. Bunun nedenlerinden birisi de hastaların normal doğum konusunda yeterince bilgi sahibi olmamaları ve bilinçlendirilmemeleridir" dedi.

KAPSAMLI EĞİTİM PROGRAMI

Prof. Dr. Cansun Demir, Acıbadem Adana Hastanesi olarak gerçekleştirdikleri 'Doğuma Hazırlık Kursları' ile hastalara kendi vücutlarını tanımayı, normal doğumda ağrı ile nasıl başa çıkabileceklerini, gevşeme tekniklerini, birtakım egzersizleri, anestezi yönetmelerini, hamilelik dönemi diyet ve beslenme yöntemlerini, oluşabilecek psikolojik değişimleri, bebek bakımını ve emzirme tekniklerini öğretmeyi amaçladıklarını anlattı.

EĞİTİMLERİ UZMAN isimler VERİYOR
Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Özlem Alkaya da bu eğitimlerde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Cansun Demir tarafından doğum sancılarının özellikleri anlatılarak hamilelikte sık sorulan soruların yanıtlarının verildiğini anlattı ve "Çocuk hastalıkları uzmanı doktorumuz yenidoğan bakımını, yenidoğan hemşiremiz ise bebek bakımı ve emzirme teknikleri ile sık karşılaşılan durumlarla ilgili eğitimleri veriyor. Ayrıca, beslenme ve diyet uzmanımız gebelikte doğru beslenmeyi, uzman psikoloğumuz da gebelik dönemi psikolojik sorunlarını anlatıyor ve bilgilendirmeler yapıyor. Kursumuzda son olarak da gevşeme ve nefes alma teknikleri anne adaylarına uygulamalı olarak eğitmenlerce öğretiliyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anne adayları doğuma hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN