Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayrak, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Bayrak, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı
AK Parti Adana Milletvekili Aday Adayı ve Ortadoğu Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halis Bayrak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, tüm hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bayramını kutladı. 14 Mart 1827 tarihinde ilk tıp okulu kurulduğunu ve tıp okulu öğrencileri 1919 yılında İstanbul'un işgali sırasında 14 Mart gününü protesto günü yaparak, bir yurt savunması hareketi başlattığını söyleyen Dr. Halis Bayrak, "14 Mart 1919 tarihinden beri 14 Mart Tıp Bayramı olarak kutlanıyor" dedi.

ŞEHİR HASTANESİ
Dr. Halis Bayrak, "Bu kutsal görevi alnımın akıyla yapmaktan gurur duyuyorum. Adana'mıza sağlık sektöründe yatırım yapıyoruz ve bunu yeterli görmüyoruz. Adana sağlık turizmi açısından çok şanslı. Diğer illerimizden ve ülke dışından da çok fazla hastamız burada tedavi görüyor. Adana'ya dev bir şehir hastanesi kuruluyor. Kamu-Özel ortaklığı modeli ile 1550 yataklı sağlık kampüsü olarak planlanan inşaat bittiğinde 584 yataklı genel hastane, 185 yataklı kalpdamar hastalıkları hastanesi, 182 yataklı onkoloji hastanesi hizmet verecek. Adana'mıza şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

REHİN DEVRİ BİTTİ

Dr. Halis Bayrak, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sağlık çalışanların nöbet ücreti zammını mutlulukla karşıladığını belirterek, "Her sektöre olduğu gibi sağlık sektörüne de büyük önem veren AK Parti hükümeti, sağlıkta yaptığı reformlarla halkımızın tüm sağlık teşkilatlarından gönül rahatlığı içinde yararlanmasını sağladı, hastanelerde rehin kalmayı ortadan kaldırdı, bir zamanlar 'paran yoksa öl' anlayışını yerleştirenlere inat, hastanelerimiz yediden yetmişe herkese sağlık dağıtmaya devam ediyor" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayrak, 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN