Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kanserde erken teşhis çiftin hayatını kurtardı

Giriş Tarihi: 14.3.2015
Kanserde erken teşhis çiftin hayatını kurtardı
Adana'da 3 ay arayla kanser olduklarını öğrenen Savaş Canatan ve Fatma Canatan çifti, erken teşhis ve doğru tedaviyle ölümcül hastalığı yenerek sağlıklarına kavuştu. 7 yaşındaki torunu Beril'i bisiklete bindirirken kasık bölgesinde ağrı hisseden Savaş Canatan'a, Özel Adana Medline Hastanesi'nde Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Cem Şah tarafından testis kanseri teşhisi konuldu. Erken safhada kanseri teşhis edilen Canatan'ın tedavisi derhal başlatıldı.

EŞİNDE KANSER ÇIKTI

Aile, Savaş Canatan'ın kanser şokunu atlatmadan bu kez de Fatma Canatan'ın mesane kanseri ile sarsıldı. Doktorların, hastalıklarının erken safhada olduğu için tedavi şanslarının yüksek olduğunu söylemesiyle rahatlayan çift, Adana Özel Medline Hastanesi'nde tedaviye başladı. Kemoterapi tedavisi gören Canatan çiftine bir süre sonra müjdeli haber geldi. Uygulanan tedavi kısa sürede başarılı sonuç vermiş, kanser hücreleri temizlenmişti.

MORAL ÖNEMLİ
Özel Medline Adana Hastanesi Üroloji Uzmanı Opr. Dr. Cem Şah, Canatan çiftinin hastalıklarının erken teşhis edilmesinin önemini belirterek, "Tedavilere hemen başlandı ve başarıyla sürdürüldü. Her ikisi de şu an için iyileşti. Ancak kontrolleri devam ediyor" diye konuştu. Op. Dr. Cem Şah, erken teşhis, doğru tedavi, hastanın tedaviye uyumu ve moral değerlerinin yüksek olmasının tedavi sürecini olumlu etkilediğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kanserde erken teşhis çiftin hayatını kurtardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN