Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Madde kullanma özgür yaşa'

Adana Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü arasında yükümlü, hükümlü, tutuklu ve adli personele yönelik uyuşturucuya karşı işbirliği projesinin protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 14.3.2015
'Madde kullanma özgür yaşa'
Adana Valiliği, Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü arasında hükümlü, tutuklu ve adli personele yönelik uyuşturucuya karşı çalışmaları kapsayan "Madde kullanma özgür yaşa" isimli projenin protokol imza töreni yapıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük, yıllara göre artış gösteren madde kullanımda birlikte hareket etmek gerektiğini söyledi. Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan 2 yıl sürecek projede 10 bin kişinin hedef alındığını belirtti. Başsavcılıkta yapılan toplantıda, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verildi. Yetkililer, bu kapsamda 2014 yılında 438, 2015 yılında ise 67 kişiye elektronik kelepçe takıldığını belirterek, amacın kişilerin topluma kazandırılması olduğunun altını çizdiler. Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan "Madde kullanma özgür yaşa" projenin hedef kitlesinin hükümlü, tutuklu, yükümlüler ve adli personel olduğuna dikkat çekildi.

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan proje kapsamında hedef kitleye uyuşturucunun olumsuzlukları hakkında bilgilendirme toplantıları yapılacağını söyleyerek, "Protokolle uyuşturucu, uyarıcı maddelerle mücadele konusunda her türlü sosyal, kültürel ve eğitsel konularda işbirliği yapılması planlanmıştır" dedi. Vali Mustafa Büyük ise, "Adana uyuşturucu konusunda önde gelen illerden birisi. Mücadelede herkese görev düşüyor. Projeye emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Madde kullanma özgür yaşa'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN