Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız

Geleneksel el sanatlarının yaşatılması ve korunması için düzenlenen Geleneksel El Sanatları Yarışması'nda katılan Adana Valisi Mustafa Büyük, kültürel değerlerin toplumları ayakta tuttuğunu söyledi

Giriş Tarihi: 15.3.2015
Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız
Adana Olgunlaşma Enstitüsü tarafından düzenlenen 'Ellerin Türküsü Mekiğin Öyküsü' temalı 5. Geleneksel El Sanatları Yarışması sonuçlandı. Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk İslam Sanatları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gözde Ramazanoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ve Türk Sanatları Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Rengin Oyman'ın yaptığı değerlendirmeler sonucunda Nilüfer Yücedal'ın eseri birinci, Derya Özdemir ikinci ve Yasemin Oğuz üçüncü oldu.

ÖDÜLLERİ ALTIN OLDU
Olgunlaşmada düzenlenen ödül törenine törene Vali Mustafa Büyük, eşi Emine Büyük, Seyhan Kaymakamı Ahmet Okur ile birlikte kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Vali Büyük, toplumları, milletleri ayakta tutan şeyin kültürel değerler olduğunu belirterek, "Mekik oyası da bizim kültür değerlerlerimizden. Korunması, gelecek nesillere hatta dünyaya anlatılması gereken sanatsal bir el kültürü eserlerimizdendir. Teşvik için bu tür yarışmaların olması çok anlamlı" dedi. Törenin ardından Ziynet Tuçer'e mansiyon, Sinem İpek, Yusuf Aydoğan ve Hebidar Elyan'a da özel ödül verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Değerlerimize sahip çıkmak zorundayız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN