Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İki Canda Bir Yürek" kardeşlik konserleri

Giriş Tarihi: 15.3.2015
İki Canda Bir Yürek kardeşlik konserleri
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ile Bakü Hazar Üniversitesi, kardeşlik duygusunu pekiştirmeye yönelik "İki Canda Bir Yürek" başlıklı bir konser düzenledi. KSÜ Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, Avşar Yerleşkesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonun'da gerçekleştirilen konserde, iki ülke arasındaki birlik ve beraberliğin önemini vurguladı.

GELECEĞİN KILAVUZU

Popülizme ve çıkara asla teslim olunmamasını, ucuz sloganlarla öğrencilerin zihinlerinin teslim alınamayacağını vurgulayan Deveci, "İki dost ve kardeş ülke üniversiteleri olarak, kollarımızı sevgiyle, merhametle birlikte geleceği açalım ve ortak medeniyetimizi, mirasımızı kadim kültürümüzü birlikte yeniden canlandıralım. Yüreklerimizi her gün heyecanla dolduralım" şeklinde konuştu.

5 PROGRAM YAPILACAK

Büyük ilgi gören programda, Leyli ve Mecnun operasından Arazbarı ifa edir oda orkestrası, Sevil operasından Vals, Mısır Dansı, Yemen Türküsü, Halay Gösterisi, Çırpınırdı Karadeniz ve birçok eser seslendirildi. Renkli görüntülerin oluştuğu konserde, öğrencilerin kalpleri Azerbaycan ve Türkiye için attı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İki Canda Bir Yürek" kardeşlik konserleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN