Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çanakkale yolcuları bilgilendirildi

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Çanakkale yolcuları bilgilendirildi

Şahinbey Belediyesi'nin Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı kapsamında Çanakkale'ye götüreceği öğrencilerden oluşan ilk grup için bilgilendirme toplantısı yapıldı

Gaziantep Şahinbey Belediyesi tarafından Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılında, Çanakkale'ye götürülecek 10 bin öğrencinin ilk 188'i yapılan toplantıyla bilgilendirildi. Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, gezinin amacının gelecek nesillere tarihimizi öğretmek olduğunu söyledi.

İLK KAFİLE GİTTİ
Şahinbey Belediyesi, Türkiye'de bir ilke imza atarak Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü yılı nedeniyle, başta derslerinde başarı gösteren öğrenciler olmak üzere 10 bin Gaziantepliyi uçakla Çanakkale'ye götürüyor. Dün yapılan ilk sefere katılacak 188 öğrenci ve görevli öğretmenlere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda, öğrencilere ve görevli öğretmenlere gezi sırasında yapmaları gerekenler anlatıldı.

SAYI 12 BİNE ÇIKACAK

Başkan Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale'ye gitmek için birçok kişinin başvuruda bulunduğunu daha önce belirlenen 10 bin kişilik sayının 12-13 bin kişiye çıkabileceğini söyledi. Tahmazoğlu, "Çanakkale Zaferi Türk tarihinde ve dünya tarihinde gerçekten çok önemli yer tutan bir destandır. İlk gittiğimde ben de çok heyecanlanmıştım. O zaman dedim ki burayı bütün Gaziantepli hemşerilerimin görmesi gerek. Allah dualarımı kabul etti ve ilk kafilemizi gönderdik" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çanakkale yolcuları bilgilendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN