Folklor eğitmeni tacizden tutuklandı

'da bir ilkokulda sözleşmeli folklor eğitmeni olarak görev yapan M.G.Y., beş kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen eğitmen tutuklandı

Folklor eğitmeni tacizden tutuklandı
'da bir ilkokulda sözleşmeli folklor eğitmeni olarak görev yapan 40 yaşındaki M.Y.G., 5 kız öğreniciyi taciz ettiği iddiasıyla gözaltına alındı. Sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen M.Y.G.'nin, "Ben çocukları öğretmen öğrenci ilişkisi çerçevesinde sevdim" diyerek kendisini savunduğu öğrenildi. Adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.

TACİZ İDDİASI

Olay, Seyhan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre M.Y.G., bir ilkokulda folklor eğitmeni olarak görev yapmaya başladı. M.Y.G. öğrencileri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda gösteri sunmaları için folklor çalıştırmaya başladı. Bir süre sonra 2'nci sınıfta öğrenim gören 5 kız çocuğu tacizi rehber öğretmenine anlattı. Öğrenciler, folklor eğitmeninin kendilerini kucağına alıp, sarılarak yanaklarından öptüğünü ileri sürdü.

"BAŞARIYI KUTLADIM"
Rehber öğretmen durumu ailelere bildirdi. Ailelerden 3'ü polise giderek şikayetçi oldu. Polis, Kenan Evren Bulvarı'nda eğitmeni gözaltına aldı. M.Y.G.'nin sorguda suçlamaları kabul etmeyerek, "Ben çocukları öğretmen öğrenci ilişkisi çerçevesinde sevdim. Folklorda başarılı olan öğrencileri onları yanağında öperek ve kucaklayarak kutladım, kesinlikle öğrencileri taciz etmedim" dediği öğrenildi. Adliyeye sevk edilen eğitmen, mahkeme tarafından tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Folklor eğitmeni tacizden tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN