Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel çete bizi aldattı

Giriş Tarihi: 17.3.2015
Paralel çete bizi aldattı

Eski Seyhan Belediye Başkanı Prof. Dr. Azim Öztürk, görevi boyunca tüm STK'lara destek olduğunu belirterek, Gülen örgütü için de "İyi niyetli davrandık, topyekun aldatıldık" dedi

merkez Seyhan Belediyesi'nde 2 dönem üst üste başkanlık yapan Prof. Dr. Azim Öztürk, görev yaptığı süre boyunca tüm sivil toplum kuruluşlarına iyi niyetle yardım ettiklerini, ancak Gülen örgütüne bağlı kurumlar konusunda aldatılmışlık yaşadıklarını söyledi. Paralel çetenin amacı ortaya çıkınca 'Elimiz kırılsaydı da o yardımları yapmasaydık' dediklerini kaydeden Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çeteyle mücadelesi için de "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dostu dostum, düşmanı düşmanımdır" dedi.

"REHBERİM ERDOĞAN OLDU"
Siyasi yaklaşımında dün olduğu gibi bugün de Recep Tayyip Erdoğan nerede duruyorsa kendisinin de orada durduğunu belirten Prof. Dr. Azim Öztürk, "Gerek hizmet anlayışımda, gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla ilişkilerimde benim rehberim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. Görevim döneminde, Sayın Cumhurbaşkanımızın başbakan iken ifade ettiği gibi 'Ne istediniz de vermedik?' anlayışı çerçevesinde, çok iyi niyetli bir şekilde, meşru çerçeve içinde mevzuata uygun olarak bütün STK'lara yardım etme gayreti içinde olduk. Ama şimdi aldatıldığımızı görüyoruz" diye konuştu.

"MÜCADELEDE YANINDAYIZ"
Paralel çetenin 17-25 Aralık darbe girişimleriyle amaçlarının herkes tarafından anlaşıldığını kaydeden Prof. Dr. Öztürk şöyle devam etti: "Bu darbe girişimiyle, çetenin sadece Recep Tayyip Erdoğan ve ailesini hedeflemediğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini sekteye uğratmayı amaçladığını gördük. Ama Türkiye Cumhuriyeti, hangi paralel olursa olsun kimseye pabuç bırakacak bir çadır devleti değildir, muz cumhuriyeti değildir. Cumhurbaşkanımız ve ekibinin bu çeteye karşı verdiği mücadelenin her zaman yanındayız, arkasındayız. İlelebet bu devam edecektir."

YANLIŞ VARSA DÜZELTİLMELİ

Prof. Dr. Azim Öztürk, Adana'da Paralel çetenin kurmak istediği Kanuni Üniversitesi'nin arsasına başkanlığı döneminde ruhsat verilmesiyle ilgili olarak ise şöyle konuştu: "Belediye başkanları, binlerce ruhsat verildiği için kime hangi tarihte, nasıl ruhsat verildiğini bilmez. Kaldı ki bilsem, varsa bir yerde yanlışlık, bürokratımın atmış olduğu imzanın arkasında olurum. Yanlışı varsa da anında düzeltirim. Paralel çeteyle mücadele noktasında, yapılan yanlışlıklar varsa bunların derhal düzeltilmesi lazım. Bu anlamda da Kanuni Üniversitesi'yle ilgili ruhsat ve arsa iptal edilmiştir."

MİLLET YANITINI VERECEK
Üniversitenin açılmasıyla ilgili kararın, 17-25 Aralık operasyonundan çok kısa süre önce TBMM'den geçtiğini belirten Prof. Dr. Öztürk şunları söyledi: "Kanuni Üniversitesi'ne verilen arsa Hazine'den tahsis edildi. Devletin vermiş olduğu bir arsadır. İyi niyetle verilmiştir. TBMM'nin AK Parti'li üyeleri ve Kanuni Üniversitesi'ne arsa tahsis eden bürokratlar 17-25 Aralık darbe teşebbüsünden haberdar olsa buna izin verirler miydi? Böyle yapacaklarını bilsek biz ruhsat verir miydik? Vermezdik. Topyekun bir aldatılmışlık yaşadık. Ama herkes bunun farkına vardı. Mücadele devam ediyor ve biz o mücadelenin destekçisiyiz. Aziz milletimiz de çeteye yanıtını genel seçimlerde verecektir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel çete bizi aldattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN