Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şahinbey Belediyesi eğitime önem veriyor

Şahinbey Belediyesi tarafından, sosyal tesislerde düzenlenen okuma-yazma kurslarına katılan 2 bin 700 vatandaş, eğitim alarak okuma yazma öğrendi

Giriş Tarihi: 17.3.2015
Şahinbey Belediyesi eğitime önem veriyor
Şahinbey Belediyesi, bünyesindeki sosyal tesislerde 2009 yılından bu yana devam eden okuma-yazma kursları ile eğitime katkı sağlamaya devam ediyor. 2013 yılı verilerine göre 68 bin 893 kişinin okuma yazama bilmediği Gaziantep'te, Şahinbey Belediyesi bünyesindeki kurslara katılan 2 bin 700 kişi okuma-yazma öğrendi. Özellikle kadınların rağbet gösterdiği kurslardan mezun olan kursiyerler, okuma-yazma öğrenince hayatlarında yeni bir sayfa açıldığını söylüyor.

"HAYATIM DEĞİŞTİ"
Kürşat Tüzmen Sosyal Tesisi'ndeki kursa katılan Gurbet Gülter, okumayı öğrenmeye başladıktan sonra hayatında birçok şeyin kolaylaştığını ifade ederek, "İyi ki böyle bir kurs açılmış. Şimdiye kadar otobüse binerken bile zorluk çekiyordum. Şimdi okuma- yazma öğrendim. Yazıları kendim okuyarak hangi otobüse binebileceğimi biliyorum. Bakkalda, markette hesap yapabiliyorum. Alacağım ürünün markasını okuyabiliyorum" dedi.

KURSLAR DEVAM EDECEK
Eğitimlerin devam edeceğini açıklayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Gaziantep'te eğitim sorunlarını çözmek için Şahinbey Belediyesi olarak biz de çalışmalar yapıyoruz. Sosyal tesislerimiz bir okul gibi hizmet vermekte. Bulunduğu mahalle halkına mesleki eğitim veren sosyal tesislerimiz bunun yanı sıra, resim, müzik, el işi gibi hobi kursları açarak vatandaşların sosyal hayata katılmasını sağlıyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şahinbey Belediyesi eğitime önem veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN