Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit ve gazi ailelerinde hüzün ve gurur

Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep'te şehit aileleri ve gazilere 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratları' verildi. Törenlerde madalya ve beratlarını alan şehit yakınları ve gaziler gurur ve hüznü bir arada yaşadı

Şehit ve gazi ailelerinde hüzün ve gurur
Adana, Mersin, Kahramanmaraş, Hatay, Osmaniye ve Gaziantep'te, şehit yakını ile gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi. Törenlerde madalya ve beratlarını alan şehit aileleri ve gaziler gözyaşlarına boğuldu. Adana'da Ramazanoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen törende, şehitler komiser Mustafa Sarı, polis memuru Adem Çoban, polis memuru Serkan Ağca, onbaşı Mustafa Altan'ın yakınlarına, gazi polis memurları Seyhan Aslanergün, Fatih Akyıldız, uzman çavuşlar Aydın Öztürk, Kerim Yağmurlu, Mustafa Çerik, komando er Abdullah Nennioğlu ve er Ali Bulduklu'ya, Vali Mustafa Büyük tarafından Devlet Övünç Madalyası verildi.

MİLLETİMİZİN EMANETİ

Mersin'de 9 şehit ailesi ve 7 gazi, Cumhurbaşkanlığı tarafından tevcih edilen 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratları'nı, Mersin Valisi Özdemir Çakacak'ın elinden aldı. Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki törende Vali Özdemir Çakacak, "Şehit ailelerimizin ve gazilerimizin her zaman yanındayız. Onlar bize ve bu millete emanetler" dedi. Osmaniye'de Valilik Ahmet Cevdet Paşa Salonu'ndaki törende şehitler piyade uzman çavuş Bekir Atacan'ın babası Osman Atacan'a, polis memuru Ömer Artar'ın oğlu Hasan Artar'a, polis memuru Çağrı Doğan'ın babası Coşkun Doğan'a, gaziler polis memuru Yunus Bozdayı, piyade uzman çavuş Akın Öçay, uzman çavuş Kadir Teğek, polis memuru Ahmet Güler'e Devlet Övünç Madalyası verildi. Vali Kerem Al, şehitleri rahmet, minnet ve şükranla andıklarını söyledi.

EN ULVİ MAKAM ŞAHADET

Hatay'daki törende Valisi Ercan Topaca, şahadetin en ulvi makam olarak değerlendirilen mertebe olduğunu belirtti. Vali Topaca ve eşi Sevim Topaca, şehit astsubay kıdemli başçavuş Hüseyin Burhan'ın kızı Sıla Burhan'a, gazi uzman çavuşlar Soner Güler, Mehmet Çınar, Alpaslan Murat Kibar, polis memurları Celal Kaplı, Mehmet Mustafa Gökçe ve Adnan Dal'a madalyalarını verdi. Gaziantep'te 4 şehidin yakınları ile 8 gaziye madalya verildi. Geçen yıl şehit olan uzman çavuş Musa Somay'ın eşi Songül ve kızı Öykü Somay'ın madalyasını Vali Ali Yerlikaya verdi. Madalya verilmesi sırasında şehit yakınları ve gazilerin yanı sıra salondaki pek çok kişi duygusal anlar yaşadı.

"GURUR DUYUYORUM"
Kahramanmaraş'ta 3 şehit yakını ve 5 gaziye, Devlet Övünç Madalyası ve beratları verildi. Vali Mustafa Hakan Güvençer, törendeki konuşmasında şehitleri şükran ve minnetle andıklarını belirtti. Niğde-Adana karayolunda geçen yıl IŞİD üyelerinin saldırısında 29 yaşındayken şehit olan jandarma astsubay kıdemli çavuş Adil Kozanoğlu'nun madalyasını kızları Irmak (3) ve Belinay (2) ile birlikte alan eşi Elif Kozanoğlu, "Şehidimle her zaman gurur duyuyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit ve gazi ailelerinde hüzün ve gurur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN