Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Mezitli'de yapılan hizmetler ve bitmeyen sorunlar

Giriş Tarihi: 19.3.2015
Mersin'den okurumuz Abdullah C., Mezitli'nin sorunlarına değinmiş. Diyor ki; "2014 yılının şubat ayında Mezitli'de bulunan yollara yaya geçidi çizildi. Kaldırımlar yapıldı, başlangıcı 20 cm., kaldırım ortası 20 cm. Bunların yanı sıra bir dikili ağaç gövdesi ve elektrik direği yayaya geçiş yeri bırakmıyor. Bu kadar dar bir yerden bebek arabası nasıl geçsin? Kaldırımların durumu böyleyken Büyükşehir Belediyesi otobüslerini yeniledi. Kent merkezinden Mezitli'nin sonuna kadar duraklar yapıldı. Sorun yok ama duraklara hangi otobüs nereye kadar gidiyor, bilgilendirmeler yapılabilir. İnsanlar levha olmayınca otobüslere binip sürücüsü ile muhatap oluyor. Örneğin 'Bu otobüs nereden geçiyor, nereye kadar gidiyor? gibi sorular soruyor. Gideceği yere gitmiyorsa tekrar iniyor. Yine 2014 yılında Mezitli Ulu Cami'den denize kadar olan bölümde derenin iki tarafına güzel yürüme yolu yapıldı, narenciye fideleri dikildi, teşekkür ederiz. Vatandaşın biri arabasını yürüme yoluna park ederek işgal etti. Bunu gören pazarcılar arabalarını yürüyüş yoluna park eder oldu. Defalarca şikayette bulundum ama hala çözüm bulamadım. Park eden araçlar yüzünden burada bulunan 5 ağaç zarar görmüş. Aslında daha yazacak çok şikayet var. Ama sözümü burada bitirmek istiyorum." Şikâyeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

ÇEVRE KİRLİLİĞİNE DİKKAT ETMEK LâZIM
Adana'dan Mükremin Kurnaz isimli okurumuz, "Tüm şehirler, ilçeler, köyler, her yer milletvekili adayları ve partilerin reklamları ile donatılacak. Belediyeler de bundan böyle kirli reklam yapanlara bizim gibi seyirci olmaz umarım. Düşünebiliyor musunuz çevremizi kirleterek şehrimizi, ülkemizi yönetmek için oy isteyecekler. Bu ilkel davranış, çirkinlik ancak geri kalmış ülkelerde olabilir! Şimdiden ağaçlara, duvarlara, trafik tabelalarının önüne-arkasına, otobüs duraklarına, cami-okul gibi kamu duvarlarına, boş dükkanlara, yerlere, telefon, kablo TV, elektrik, çöp kutularına broşür, afiş yapıştıranlara medeni ülkeye yakışır duyarlılıkla işlem yapılırsa çevre kirliliği azalmış olur. Milletvekili adayları da temiz mecralarda reklam ve tanıtımlarını yapar. Seçim reklamlarının rahatsız edici bir başka boyutu da son derece güçlü ses sistemleriyle gürültü kirliliği yapanlar" diyor. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Temel'e araba çarpar, bacağı kırılır. Kazayı yapan şoför para vererek anlaşmak ister. Temel istediği fiyatı söyler: "Yirmi milyon verirsen vazgeçeceğim davadan."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Mezitli'de yapılan hizmetler ve bitmeyen sorunlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN