Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etiyopya'dan yatırım çağrısı

Giriş Tarihi: 20.3.2015
Etiyopya'dan yatırım çağrısı
Etiyopya'nın Türkiye Büyükelçisi Ayalew Gobezie Workneh ve Ticari Ataşe Goitom Kahsay Hagos, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz'ı ziyaret etti. Workneh, Türk işadamlarını yatırım için ülkesine beklediklerini belirterek, hükümetin yatırımcılara bütün kolaylıkları gösterdiğini ifade etti.

ÇÖZÜM ÜLKESİ
GAİB Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 2014 yılında Etiyopya'ya Gaziantep'ten 6 milyon 400 bin dolarlık ihracatın gerçekleştirildiğini ifade ederek ortak ticaretin geliştirilmesi ve artırılması için üzerlerine düşenleri yapacaklarını açıkladı. Afrika'nın önemli bir ihracat merkezi olabileceğini de sözlerine ekleyen Çıkmaz, Etiyopya'nın diğer Afrika ülkeleri için çözüm ülkesi olabileceğini belirtti.

430 MİLYONLUK PAZAR

94 milyonluk nüfusu ve çevre ülkelerle birlikte 430 milyonluk bir pazar olarak gördükleri Afrika ülkelerine ihracatın artırılması yönündeki çalışmaların hız kazanacağını da sözlerine ekleyen GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, önümüzdeki dönemlerde bir heyet oluşturarak Etiyopya ve diğer Afrika ülkelerinde incelemeler yapacaklarını da belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Etiyopya'dan yatırım çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN