Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Çalışmalar tamamlandı molozlar kaldırılmadı

Giriş Tarihi: 20.3.2015
Adana'dan okurumuz daha önce yapılan kaldırım çalışmaları sonrasında yapılmayan yoldan ve kaldırılmayan molozlardan şikayet ediyor. Diyor ki; "Kaldırım çalışması bitti sayılır, TRT binasına doğru olan bölge şu an yapılıyor olabilir. Ama tamamlanan yerlerin anayol asfaltlaması hala yapılmadı. Neden yapılmıyor merak ediyoruz? Geçtiğimiz hafta içerisinde iki kez şiddetli yağış vardı. Haliyle bu yağış sonrasında sular rampa olan yoldan molozlarla birlikte akarak rögarları tıkadı. Lağımların tıkalı olması sonucu kanalizasyondan akan pis sular yollara taşmaya başladı. Ağaçlar budandı, şimdiye kadar yeşermesi lazım ama hala göremedik. Yapılan çalışma sırasında ağaçlar zarar mı gördü acaba? İnşaat artıkları hala yol kenarında, artan taşlar öylece bırakılmış. Toplanıp başka yerde kullanılsa olmaz mı? Dolayısıyla bu taşlar kalkmadığı için araçlar da yol kenarına düzgün park etmeyince ana yol daralıyor. Turgut Özal Bulvarı'nın sonunda Gündoğdu Kavşağı'ndan başlayarak Süleyman Demirel Bulvarı'nın sonunda TRT binasına kadar olan yol boydan boya incelensin. Ne demek istediğim çok iyi anlaşılır. Yetkililer yapılan bu yerleri yeterince denetlese ve kontrol altında tutsa şimdiye kadar bu yol yapılır, molozlar kaldırılırdı.
***

Yine şehir merkezinde de bazı yerler, Turgut Özal ve Süleyman Demirel Bulvarı üzerinde geniş kaldırımlar şu anda işletmeler tarafından işgal edilmiş durumda. Bu işgaller sonrasında yayalara çok az bir bölüm kalıyor. Hatta bu geniş kaldırımlar zamanında bu kadar büyük bırakılmayıp yollar geniş tutulsa trafik tıkanıklığının önüne geçilebilirdi." Şikayet böyle umarım çözüm bulunur.

YOLUMUZ NEDEN YAPILMIYOR?
Adana'nın Feke ilçesinden Celil Aşkın isimli okurumuz, "Yıllardır yapılmayan köy yolumuz var. Feke'nin Mansurlu (İnderesi) köyü yolunun yaklaşık 17 kilometrelik kısmının toprak olması ve yer yer çukurların oluşması nedeniyle özellikle yaz aylarında aşırı toz oluyor. Köy halkı bu durumdan çok zarar görüyor. Büyük sıkıntılar yaşıyor. Yolumuzun yapılmasını idarecilerimizden rica ediyoruz" dedi. Okurumuzun yol isteğini köşeme taşıdım. Umarım bir an önce yapılır.

GÜLMECE

Kadın doktora gitmiş ve başlamış dert yanmaya: "Doktor Bey, kocam kendini asansör sanıyor." Doktor: "Peki hanımefendi eşiniz niye gelmedi sizinle?" Kadın: "Getireceğim ama bir türlü bu katta durmuyor ki."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Çalışmalar tamamlandı molozlar kaldırılmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN