Kore işbirliği yapmak istiyor

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Kore işbirliği yapmak istiyor
Türkiye ile Kore Cumhuriyeti arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmek amacıyla Mersin'e gelen Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Cho Yunsoo, Vali Özdemir Çakacak'ı ziyaret etti. Yunsoo, "Mersinli işadamlarımız arasında yeni bağlantılar oluşturarak iki ülke arasında her alanda işbirliği yapmak istiyoruz" dedi.

HER ALANDA İŞBİRLİĞİ

Türkiye'de kısa bir süre önce görev başı yaptığını dile getiren Büyükelçi Yunsoo, ilk ziyaretini Mersin'e yaptığını ifade etti. Türkiye ile ülkesi arasındaki ticari ilişkilerin her geçen gün daha da büyüdüğüne işaret eden Yunsoo, "Ticari bağlantılar kurmak adına bu ziyareti gerçekleştiriyoruz. Koreli işadamlarımızla Mersinli işadamlarımız arasında yeni bağlantılar oluşturarak iki ülke arasında her alanda işbirliği yapmak istiyoruz" ifadelerini kullandı.

TURİZM MERKEZİ
Mersin'in Türkiye'nin dışa açılan en önemli ticaret merkezlerinden birisi olduğunun altını çizen Mersin Valisi Özdemir Çakacak ise kentin 321 kilometre uzunluğundaki sahil şeridi, geçmişte ev sahipliği yaptığı önemli medeniyetlerden kalan zengin insanlık mirası ile önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunun altını çizdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kore işbirliği yapmak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN