Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adana'nın Gelinleri

Son elli yıl içinde evlenerek dünyanın birçok ülkesinden Adana'ya yerleşen kadınları konu alan "Adana'nın Gelinleri" projesi tanıtıldı. Dr. Haluk Uygur, projede 9 kadının yer aldığını söyledi

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Adana'nın Gelinleri
Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu ile Adana Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ADSİAD) birlikte organize ettiği "Adana'nın Gelinleri" projesi tanıtıldı. Projenin sanat danışmanlarından Haluk Uygur, "Adana'nın Gelinleri projesi, son elli yıl içinde evlenmiş olmak suretiyle dünyanın birçok ülkesinden Adana'ya yerleşen kadınları konu alan bir projedir" dedi.

GELİNLER DE KATILDI

Altınoran Sanat Galerisi'nde düzenlenen tanıtıma projede yer alan "Adanalı Gelinler" de yer aldı. Sanat danışmanı Uygur, "Bu projede yer alan farklı ülke ve farklı kültürlere mensup kahramanların farklılıklarının, bir çatışma unsuru değil de bir araya geldiklerinde daha yüksek bir kültür oluşturarak toplumu olumlu yönde değiştiren bir barış unsuru olduğunu göstermeyi amaçladık" diye konuştu.

DOKUZ KADININ

Projede çok sayıda gelin arasında gelişi güzel seçilen 9 kadının öyküsünün anlatıldığını vurgulayan Uygur, "Bu çalışma hem biyografik hem de fotoğrafik öyküler olarak planlanmıştır. Proje kapsamında hazırlanan öyküler ve fotoğraflar bir kitap haline getirilecektir. Fotoğraflar Portakal Çiçeği Karnavalı boyunca 100 billboardda sergilenecektir. 16 Nisan tarihinde 75. Yıl Sanat Galerisi'nde sergi açılacaktır" şeklinde konuştu.

PROJEDE KİMLER VAR?
Nadiya Esen (İran) Hanife Uygur (KKTC) Karen Demirkıran (İngiltere) Claudia Üzelgeçici (İsviçre) Veronika Arman (Almanya) Jill Akdağ (İngiltere) Annette Coşkun (Almanya) Ana Maria Günsel (Romanya) Ellen Sağol (Almanya)
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana'nın Gelinleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN