Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bebekleri rehin anneler fuhuşta

'da iki kadının bebeklerini rehin alarak zorla fuhuş yaptırdıkları ileri sürülen biri kadın 2 sanık, 5'er yıl hapis cezasına çarptırıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Bebekleri rehin anneler fuhuşta
'da bebeklerini rehin tuttukları 2 kadına, "Sizi ve bebeklerinizi öldürürüz" diyerek zorla fuhuş yaptırdığı iddia edilen Güllü Sevimli (41) ve Cebrail Işıklı (59), 7,5 yıl hapis cezasına mahkum edildi. İki sanığın duruşmadaki iyi halleri nedeniyle cezaları 5'er yıla indirildi. Hüseyin Ö. ise delil yetersizliğinden beraat etti. Karar onanırsa, 2 sanık aldıkları cezayı çekmek için cezaevine gönderilecek. Fuhuş skandalı, Güllü Sevimli'nin geçtiğimiz yıl 4 aylık erkek bebeği "Annesi Gülay E. terk etti" diyerek karakola götürmesiyle ortaya çıktı.

ZORLA FUHUŞ YAPTIRIYOR

Güllü Sevimli'nin anlattıklarını inandırıcı bulmayan polis eve düzenlediği baskında Ömür G. isminde 5 aylık bir kız bebek daha buldu. Güllü Sevimli, Ömür bebeğe kendisinin baktığını, annesi Burcu G.'nin de bebeğini terk edip gittiğini söyledi. Bebekler yurda verildi. Bebeklerini terk edip gittiği iddia edilen annelerden Gülay Antalya'da, Burcu ise Nevşehir'de bulundu. Polisi karşısında gören genç anneler, Güllü Sevimli ile Cebrail Işıklı ve Hüseyin Ö.'nün bebeklerini rehin tuttuğunu ve kendilerine zorla fuhuş yaptırdığını iddia etti.

YARGITAY BEKLENİYOR

Gözaltına alınan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan 3 kişi hakkında, kadınlara fuhuş yaptırdıkları gerekçesiyle Adana 9. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Sanıklar, mahkemede suçlamaları kabul etmedi. Mahkeme, Güllü Sevimli ve Cebrail Işıklı'yı "Kadınlara fuhuş yaptırmak, teşvik etmek, aracılık etmek ve yer temin etmek" suçundan önce 7,5 yıl hapis cezasına çarptırdı. İyi halleri nedeniyle sanıkların cezası 5'er yıla indirildi. Hüseyin Ö. ise delil yetersizliğinden beraat etti. Karar onanırsa, 2 sanık aldıkları cezayı çekmek için cezaevine gönderilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bebekleri rehin anneler fuhuşta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN