Kader mahkumları mehteran takımı

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Kader mahkumları mehteran takımı

Cezalarını Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda çeken mahkumlardan oluşan mehter takımı ilk konserini verdi

Kahramanmaraş'ta mahkumlardan kurulan mehter takımı, ilk gösterisini 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü kapsamında öğrencilere yaptı. Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda çeşitli suçlardan dolayı yatan 15 hükümlü, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde açılan halk oyunları kursu kapsamında, bir süre eğitim aldı ve 4 ay önce mehteran takımı kurdu.

İLK GÖSTERİ ÖĞRENCİLERE
Provalarını cezaevinde sürdürerek eksikliklerini tamamlayan hükümlüler, ilk kez cezaevi dışında gösteri yaptı. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Günü kapsamında Türkoğlu ilçesi Beyoğlu Mahallesi Ortaokulu'na gelen hükümlüler burada vatandaş ve öğrencilerin karşısına çıktı. Etkinlikte öğrenciler de Çanakkale Savaşı'nı anlatan şiirleri seslendirdi.

PROJE MODEL OLDU

Türkoğlu Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Murat Üşümez, kurumda bulunan hükümlülerin eğitimi, ıslahı ve topluma yeniden kazandırılması faaliyetlerine önem verdiklerini açıkladı. Üşümez, "Türkiye'de ilk kez uygulanan model bir proje oldu. Mehter takımımız ve diğer arkadaşlarımızla, farklı illerdeki cezaevlerine de gideceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kader mahkumları mehteran takımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN