Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuran kursunda CHP toplantısı

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Kuran kursunda CHP toplantısı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın eşi Nazan Savaş'ın, hafta sonları mahalleleri ziyaret ederek vatandaşları Kuran kursunda toplayıp parti propagandası yaptığı ortaya çıktı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Lütfü Savaş'ın eşi Mustafa Kemal Üniversitesi Tayfur Ata Sökmen Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Psikiyatri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nazan Savaş'ın partili kadınlarla birlikte hafta sonları bazı mahallelere giderek buradaki Kuran kurslarını açtırıp, parti propagandası yaptığı ortaya çıktı. İl Müftülüğü yetkilileri, hafta sonları faaliyet göstermeyen binaların kapalı olduğunu, yapılan bu toplantılardan da haberlerinin olmadığını öne sürdü. Eşinin gücünü kullanarak parti propagandası yapan Nazan Savaş'ın bu tavrı tepkiyle karşılandı.

EŞİNİN GÜCÜNÜ MÜ KULLANDI?

CHP kadın ve gençlik kollarında görevli kadın partililerle birlikte Hatay merkeze bağlı Maraşboğazı ve Uzunalıç mahallelerine giden Doç. Dr. Nazan Savaş, iddiaya göre mahallenin muhtarları ve ileri gelenlerinden vatandaşları toplamasını istedi. Hafta sonları kapalı olan Kuran kurslarını açtıran Doç. Dr. Nazan Savaş'ın buraya gelen erkek, kadın ve çocuklara CHP'nin propagandasını yaptığı ve 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde partisinin milletvekili adaylarına oy istediği ifade edildi. Doç. Dr. Nazan Savaş'ın bu etkinlikleri yaparken, Büyükşehir Belediye Başkanı olan eşinin gücünü kullandığı da öne sürüldü.

ZAMDAN GERİ ADIM ATMIYOR

Seçim çalışması yapılan yerin bir toplantı salonu ya da kahvehane olmayıp Kuran kursu binası olmasına tepki gösteren vatandaşlar, "İçme suyuna yaptığı fahiş zamdan geri adım atmayan, üstelik vatandaşlara lağım suyu içiren Hatay Büyükşehir'in CHP'li başkanı Lütfü Savaş'ın eşinin böyle bir propaganda çalışması içine girmesi kabul edilir gibi değil. Üstelik Doç. Dr. Nazan Savaş, yaptığı işler son derece normalmiş gibi tüm bu toplantıları sosyal medyada paylaşarak bu uğurda hiç de tasvip edilmeyen bir harekete imza atmıştır" diye tepki gösterdi. Bayan Savaş'ın Kuran kurslarında seçim çalışması yaptığı bazı yerel gazetelerin manşetlerine de taşındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuran kursunda CHP toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN