Mahmut Arıkan'dan üniversite çıkarması

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan, Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri ile personel ve akademisyenlerle bir araya geldi

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Mahmut Arıkan'dan üniversite çıkarması
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan Sütçü İmam Üniversitesi öğrencileri, personel ve akademisyenleriyle bir araya gelerek sohbet etme imkanı buldu. Türkiye'nin nitelikli insan gücüne sahip olmadan kalkınmasının mümkün olmayacağını vurgulayan Arıkan, Türkiye ve Kahramanmaraş'ın 2023 hedefini yakalamak için eğitim düzeyinin çok üst seviyelerde olması gerektiğini söyledi.

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ
Eğitimin ve insana yatırımın Türkiye'nin en öncelikli meseleleri olduğunu belirten Arıkan, "Türkiye'nin en gelişmiş ilk 10 ülke, Kahramanmaraş'ın da en gelişmiş ilk 10 il arasına girmesi imkansız değil. Hepimizin şikâyet ettiği bir konu üniversite sanayi işbirliği. Siyasetçi olarak biz de bu işin içerisine dâhil olup sanayi ile üniversitemizin arasındaki bu bağı kuracağız. Kahramanmaraş'ın eğitim seviyesini yükseltip nitelikli insan gücünü artıracağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahmut Arıkan'dan üniversite çıkarması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN