Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir'de bahar temizliği

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Yüreğir'de bahar temizliği
Yüreğir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri baharın gelmesi ile birlikte her yıl yapılan 'Bahar Temizliği' kampanyasını başlattı. Havaların yavaş yavaş ısınmasıyla birlikte vatandaşların yoğun olarak uğradıkları, parklar, kaldırımlar, cadde ve bulvarlar kurulan özel ekiplerce 24 saat temizleniyor. Her gün planlı bir şekilde farklı mahallelerde sürecek olan bahar temizliği bu yıl ilk olarak Yamaçlı ve Levent mahallelerinden başlatıldı.

ÖZEL EKİPLER ÇALIŞIYOR
Bahar temizliği kapsamında ana cadde ve sokaklar süpürgeli araçlarla, aracın giremediği ara sokaklar ve kaldırımlar ise oluşturulan özel ekipler tarafından temizleniyor. Kaldırımlarda bulunan çimler biçilip temizleniyor. Konteynır yıkama aracı ile ilçede bulunan çöp konteynırları; bulundukları bölgede ilaçlı su ile yıkanıp daha hijyenik duruma getirilip çevreye kötü koku yaymasının önüne geçilerek yerlerine konuluyor.

TEMİZ GELECEK İÇİN

Amaçlarının 'Temiz Çevre, Temiz Toplum ve Temiz Gelecek' olduğunu belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, "Baharın gelmesi ile birlikte zamanlarının önemli bir kısmını park ve yeşil alanlarda geçiren vatandaşlarımızın huzuru için sokaklarımız, caddelerimiz, parklarımız pırıl pırıl temizleniyor. Ekiplerimiz her gün farklı mahallelerde çalışıyor, çalışacak. Amacımız vatandaşlarımızın temiz ve nezih bir ortamda bulunmalarını sağlamak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de bahar temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN