Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Birinci olan slogan: Su ÖZGE Bir Candır

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Birinci olan slogan: Su ÖZGE Bir Candır
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nün, '22 Mart Dünya Su Günü' kapsamında gerçekleşen 'Su ve Yaşam' konulu resim ve slogan yarışması ödül töreni yapıldı. Yarışmanın slogan dalında 'Su ÖZGE Bir Candır' sloganı birinci oldu. Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen etkinlikte, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) Mersin Öğrenim Birimi Sorumlusu Müberra Ateş suyun önemi ve tasarrufu, MESKİ yetkilileri ise kurumun hizmetleri konusunda sunum yaptı.

'TASARRUFLU KULLANIN'
24 Kasım, Aliye Pozcu, Cumhuriyet, Bahçelievler, Barbaros, Aydınlıkevler, Pirireis ve Yenişehir İlköğretim Okulu öğrencilerinin salonu doldurduğu etkinlikte, 'Gözyaşları Değil, Dereler Aksın' kısa filmi ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği 'Kavuklu ve Pişekar' ortaoyunu büyük alkış aldı. Başkanı Burhanettin Kocamaz da çocuklara seslenirken, "Evlerinizde suyu tasarruflu kullanarak suya sahip çıkmalısınız. En ucuz su, tasarruf edilen sudur" dedi.

SUYUN ÖNEMİ ARTIYOR

Suyun öneminin dünyada stratejik açıdan her geçen gün arttığına vurgu yapan Başkan Kocamaz, böyle bir dönemde suyu en iyi şekilde kullanmanın ve çevreyi kirletmemenin, insanoğlunun ibadet aşkıyla öncelikli görevi olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından 'Su ve Yaşam' konulu resim ve slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Birinci olan slogan: Su ÖZGE Bir Candır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN