Lazer tedavisinde teknoloji önemli

Giriş Tarihi: 29.3.2015
Lazer tedavisinde teknoloji önemli
Gelişen tıp teknolojileri sayesinde gözlük kullananların imdadına yetişen lazer teknolojisi her geçen gün yeni gelişmelerle farklı bir boyut kazanırken, bu uygulamayı yaptırmak isteyenler de yaşanan bilgi karmaşası içerisinde doğru karar vermekte güçlük çekebiliyorlar. Dünyagöz Adana'dan Dr. Yetkin Özgan lazer tedavisi olmak isteyenleri, "Lazer tedavisinde teknoloji çok önemli" diye uyardı.

EN GELİŞMİŞ YÖNTEM iLASIK

Lazer ameliyatı için 2 işlem gerekiyor. Birinci işlem gözün önündeki kornea yüzeyinin aşılması, ikinci işlem ise korneanın numaraya göre yeniden şekillenmesi. Yeni teknolojide kornea yüzeyi femtosaniye lazer ile bıçaksız aşılıp, numaralar da kişiye özel tedavilerle düzeltilebiliyor. Op. Dr. Yetkin Özgan, yeni nesil lazer tedavilerinin dünyayı daha net göstermedeki başarılarının çok üstün olduğunu belirterek, günümüzde gözdeki kırma kusurlarının tedavisinde iLASIK tedavisinin teknolojik olarak en gelişmiş lazer yöntemi olduğunu söyledi.

ÖNCE KAPAK OLUŞTURULUYOR
Op.Dr.Yetkin Özgan, iki aşamadan oluşan ve gözlükten kurtulma ameliyatlarının baştan sona bıçaksız lazerle yapıldığı uygulamayla ilgili şu bilgileri verdi: "Operasyonun birinci aşamasında femtosaniye lazeri olan intralase cihazı ile bıçak kullanmadan, en ince ayarlı bir şekilde kornea tabakasında arzu edilen kalınlıkta ve çapta bir kapak oluşturuyoruz. Bıçaksız lazer ameliyatı güvenli kapak oluşturmak için geliştirilmiş en ileri yöntemdir. Bu yöntemle ince fakat dayanıklı kapaklar oluşturabiliyoruz. Böylece iyileşme çok hızlı oluyor, hastalar 5-6 saat sonra gözlüksüz görebiliyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lazer tedavisinde teknoloji önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN