İstiklal Marşı'yla hem ağladı hem ağlattı

Şahinbey Belediyesi'nin İstiklal Marşı okuma yarışması 1'incisi 5 yaşındaki Belinay Demir, gözyaşları içinde marşı okurken, dinleyenleri de ağlattı

Giriş Tarihi: 30.3.2015
İstiklal Marşı'yla hem ağladı hem ağlattı
Şahinbey Belediyesi'nin düzenlediği ve 195 bin kişinin katıldığı İstiklal Marşı okuma yarışmasında 1'inci olan 5 yaşındaki Belinay Demir, Gaziantep savunmasının önemli isimlerinden Şahinbey'in şehit edilişinin 95'inci yıldönümünde de marşı okudu. Duygu yüklü sesiyle İstiklal Marşı'nı okurken gözyaşlarına boğulan küçük kız, törene katılanları da ağlattı.

200 KİŞİLİK ÇETESİ VARDI
Şahinbey Belediyesi tarafından, ilçeye de isim sahipliği yapan ve Kurtuluş Savaşı sırasında Gaziantep savunmasının önemli isimleri arasına giren Şahinbey, şehit edilişinin 95'inci yıl dönümünde törenle anıldı. Kilis yolu üzerindeki anıt mezarda düzenlenen törende konuşan Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, asıl adı Mehmet Sait olan Şahinbey'in Kurtuluş Savaşı'nda 200 kişilik çete ile binlerce kişilik düşman ordusuna karşı koyduğunu söyledi.

SON KITADA DAYANAMADI

Konuşmaların ardından ise Şahinbey Belediyesi'nin 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü günü nedeniyle düzenlediği "İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma" yarışmasına katarak 195 bin kişinin içinden 1'inci seçilen Belinay Demir anıt mezar önünde İstiklal Marşı'nı okumaya başladı. Coşkulu bir şekilde İstiklal Marşını okurken duygulanan küçük Belinay, marşın son kıtasında göz yaşlarına hakim olamadı. Tören alanında bulananlar da duygularına hakim olamayarak göz yaşı döktü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı'yla hem ağladı hem ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN