Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Savaş yapamayınca proje Payas'a gitti

Hatay Valisi Ercan Topaca, Payas halkının beklediği alt geçit köprüsünü Büyükşehir Belediyesi'nin yapamayacağını anlayınca projeyi Payas Belediyesi'ne geri iade etti

Giriş Tarihi: 30.3.2015
Savaş yapamayınca proje Payas'a gitti
Hatay'ın Payas ilçesinde yapılması planlanan ve 30 mart seçimlerinden sonra Payas Belediyesi tarafından hazırlanan projeyi devralan CHP'li Büyükşehir Belediyesi bir yıldır tek bir çivi çakmayınca, valilik devreye girdi ve proje yeniden Payas Belediyesi'ne iade edildi. İlçe halkının beklediği projeyi hayata geçirmek için vakit kaybetmeyen Belediye Başkanı Bekir Altan, ilk kazmayı vurdu. Şimdi iş makineleri gece-gündüz demeden çalışıyor.

BÜYÜKŞEHİR'E DEVREDİLDİ

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın beceremediği için elinden alınıp yeniden Payas Belediyesi'ne verilen projenin hikayesi geçen yıla dayanıyor. Başarılı çalışmalarıyla ilçe halkının takdirini toplayan AK Partili Belediye Başkanı Bekir Altan, kent trafiğinin rahatlaması ve vatandaşların daha kolay ulaşım yapabilmelerini sağlamak için Karacami Mahallesi'nde bir alt geçit köprü projesi hazırladı. Çalışmalar başlandı ancak 30 Mart seçimlerinden sonra 6360 sayılı Büyükşehir Yasası'na göre proje ödeneğiyle birlikte Büyükşehir'e devredildi.

MANŞETİMİZE TAŞIDIK

Yapımı duran inşaat bölgesi adeta bir izbeliği andırırken, Payas halkı sahile ulaşmak için Yenişehir Mahallesi'nden geçen bir köprüyü kullanmaya başladı. Yolları bozuk, asfaltı dökülmüş, yer yer çukurlar oluşmuş ve korkulukları olmayan köprüden geçenler sık sık kaza yapmaya başladı. Halk alt geçit köprü projesini hayata geçirmeyen Büyükşehir Belediyesi'ne tepki göstermeye başladı. Son olarak iki kadının bulunduğu bir aracın köprüden uçup bir eve girmesinden sonra SABAH Güney, yaşanan sıkıntıyı "Yap şu köprüyü artık başkan" manşetiyle kamuoyuna duyurdu.

HİZMET DEVAM EDİYOR

Toplumsal sorunlara duyarlılığı ile bilinen Hatay Valisi Ercan Topaca, gerekli incelemeleri yaptıktan sonra Büyükşehir Belediyesi'nin bir türlü yapamadığı projeyi yeniden Payas Belediyesi'ne devretti. Görevin verilmesiyle birlikte hemen harekete geçen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, ilk kazmayı vurdu. İş makineleri ve kamyonların gece gündüz çalışmaya başlaması kent halkını mutlu etti. Başkan Bekir Altan, "Payas'ı daha yaşanabilir bir kent yapmak için çıktığımız yolda emin adımlarla ilerliyoruz. Hizmetimize kaldığımız yerden devam ediyoruz" diye konuştu.

"VALİMİZE TEŞEKKÜR EDERİZ"
Karacami Mahallesi'ndeki alt geçit köprü projesinin çok kısa sürede tamamlanacağını ve şehiriçi trafiğin çok rahatlayacağını söyleyen Başkan Bekir Altan, "Projeyi biz hazırlamıştık ama yasa gereği Büyükşehir'e devretmiştik. Bir yıldır bekliyoruz ama maalesef Büyükşehir bu projeyi hayata geçirmek için bir çaba göstermedi. Şimdi biz gecemizi gündüzümüze katıp bu işi bir an önce tamamlayacağız. Valimiz Ercan Topaca'ya bize duyduğu güvenden dolayı teşekkür ediyor, projemizin hayırlı olmasını diliyorum. 420 metre uzunluğundaki alt geçit köprü projesinde çift yönlü trafik akışı olacak. 12 metre eninde ve 6 metre yüksekliğindeki alt geçidin yapımında bin ton demir, 8 bin metreküp beton kullanılacak. Projemizde su tahliye sistemi de bulunuyor " dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Savaş yapamayınca proje Payas'a gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN