Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halk sağlığı için dengeli beslenme

Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, "Sağlıklı besleniyor muyuz?" başlıklı konferansın halkın sağlığına önem verdiklerinin bir göstergesi olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Halk sağlığı için dengeli beslenme
Hayat'ın Payas ilçesinde düzenlenen "Sağlıklı besleniyor muyuz? " başlıklı konferans özellikle ev kadınları tarafından ilgiyle izlendi. Tarihi Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi'nde düzenlenen konferansta Uzman Diyetisyen Elif Erkin'in anlattıklarını ilgiyle izleyen kadınlar, doğru bildikleri yanlışları öğrendi. Belediye Başkanı Bekir Altan, sağlıksız beslenmeye son vereceklerini söyledi.

DENGELİ BESLENME

Halk sağlığına büyük önem verdiklerini ve bu yüzden çeşitli etkinlikler düzenlediklerini belirten Belediye Başkanı Bekir Altan, "Bu konferan da bunlardan biri. Sağlıklı beslenme yeterli ve dengeli beslenmedir. Sağlıklı beslenme, vücudun büyüme, gelişme ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanması için gerekli olan besin öğelerinin yeterli miktarlarda alınmasıdır" diye konuştu.

YANLIŞ BİLGİLER
Bugüne kadar hep yanlış bilgilerle donatıldıklarını, aç kalmayı diyet yapmak olarak bildiklerini ifade eden Başkan Bekir Altan, "Bu yanlış bilgilerin ışığında çoğu zaman sağlığımızdan olduk. Ama artık bunlara son vereceğiz. Halkımızı sağlıklı beslenme konusunda bilgilendireceğiz. Gelecek sağlıklı nesillerin elinde yaşayacaktır. Kadınlarımızın, çocuklarımızın sağlığını önemsiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halk sağlığı için dengeli beslenme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN