Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Operasyonun dört kilit ismi

Hakkında tutuklama emri bulunan örgüt lideri Macit Özcan'ın yurt dışında olduğu ve aile fertleriyle telefonla görüşüp operasyonla ilgili bilgi aldığı öne sürüldü

Giriş Tarihi: 31.3.2015
Operasyonun dört kilit ismi
Mersin'deki yolsuzluk operasyonunun yankıları devam ediyor. Polis, haklarında tutuklama kararı bulunan eski Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Macit Özcan ile en yakın iki adamı Cengiz Akray, Erol Avgören ile eski Hesap İşleri Daire Başkanı Tayfun Özdemir'in izini sürüyor. Yurt dışında olduğu sanılan suç örgütü lideri Macit Özcan'ın yakınlarını telefonla aradığı ve operasyonla ilgili bilgi aldığı iddia edildi. Cengiz Akray ile Erol Avgören'in de yurt dışında olduğu sanılıyor.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz hafta Salı günü sabaha karşı 4 ilde eş zamanlı başlayan operasyonda gözaltına alınan zanlılardan 15'i tutuklandı. Aralarında Macit Özcan'ın oğlu İlker Özcan, kardeşleri Tacit Özcan, Sacit Özcan, eski Fen İşleri Daire Başkanı Abbas Sayılır, mahkemede atılı bulunan suçlamaların hiçbirini kabul etmemiş, tüm soruları yanıtlarken, yolsuzluk operasyonuyla ilgilerinin olmadığını iddia etmişti.

BİLİRKİŞİ HEYETİ ARAŞTIRIYOR
Organize Suçlar Şube ekipleri, mahkeme tarafından hakkında gıyabi tutuklama emri verilen Macit Özcan, Cengiz Akray, Erol Avgören ve Tayfun Özdemir'i yakalamak için çalışmalarını yoğunlaştırdı. Yapılan araştırmalarda Macit Özcan'ın operasyondan kısa bir süre önce İstanbul'dan Atatürk Havalimanı'nı kullanarak yurt dışına çıktığı belirtildi. Bu arada operasyonun sacayağı olarak bilinen Cengiz Akray ile Erol Avgören ve Tayfun Özdemir'in de yurt dışına kaçtığı öğrenildi. Bu arada bilirkişi heyetinin Büyükşehir Belediyesi'ndeki Macit Özcan dönemini en ince ayrıntılarına kadar soruşturduğu öne sürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Operasyonun dört kilit ismi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN