Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cendereye sıkıştı boşuna çabalıyor

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla aranan CHP'li Macit Özcan'ın yolsuzluk operasyonuyla ilgili kendisini suçlamasına açıklık getiren Başkan Burhanettin Kocamaz, "Cendereye sıkıştı" dedi

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Cendereye sıkıştı boşuna çabalıyor
Mersin'de düzenlenen yolsuzluk operasyonunda suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla hakkında tutuklama kararı çıkarılan Macit Özcan, yurt dışından yaptığı telefon açıklamasıyla suçsuz olduğunu öne sürdü. Operasyonu Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın organize ettiğini iddia eden Macit Özcan, AK Parti hükümetini de suçladı, "Yurt dışında tarifsiz acılar içindeyim" dedi. CHP'li Özcan'ın açıklamasının tutarsız olduğunu vurgulayan Başkan Burhanettin Kocamaz, "Sadece gülüyorum" dedi.

SAVCIYI ŞİKAYET EDECEK

Bir gazeteyi telefonla arayarak yurt dışında olduğunu iddia eden Macit Özcan'ın, "Bu operas- yon CHP'den milletvekili kontenjanı başvurumdan sonra gündeme gelmiş siyasi hayatımı bitirmeye yönelik bir operasyondur. Özellikle Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın, hatta bazı partililerin yardımıyla kumpasa gelmiş durumdayız. Kocamaz'ın savcıya ne kadar baskı yaptığını biliyorum. Savcının da gereksiz bir sürü insana eziyet ettiğini biliyorum. Hiç alakası olmayan oğlum ile kardeşlerimi içeri attılar. Savcıyı HSYK'ya şikayet edeceğiz" dediği öne sürüldü.

İNCELEMEDEN GEÇMİŞTİ

Operasyona konu ihalelerin 2011'de yapıldığını anlatan Özcan iddiasını şöyle sürdürdü: Mülkiye ve Sayıştay müfettişleri bu ihaleleri detaylı inceleyip, raporlarını vermişlerdir. Soruşturma savcısının da yaptırdığı bilirkişi incelemesinde eksik ve kusur belirlenmemiştir. 'Paralel örgütle mücadele edeceğim' diyen AK Parti, şimdi bu örgütün düzmece bilgi ve belgeleriyle hareket ediyor. Bu ihalelerde kesinlikle fesat yoktur, rüşvet yoktur. Bu seçim öncesi CHP'yi yıpratmak için tezgahlanan bir operasyondur. AK Parti ve MHP'ye oy kazandırmak için düzenlenmiş bir operasyondur.

"MACİT ÖZCAN AYIP ETMİŞ OLUR"
Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, söylemediği sözleri yazan ulusal bir gazetenin Çukurova ekinde çıkan haberlere dayanarak açıklama yapan Macit Özcan'ın ayıp ettiğini belirterek, "Mahkemeye intikal etmiş, henüz soruşturma aşamasında olan, suçlunun belli olmadığı bir olay hakkında söz söylemem, yorum yapmam beklenemez. Ancak geçmiş dönemle ilgili hadiseler hakkında kim ne söylüyorsa ayıp ediyor. Bu Macit Özcan olsa bile" dedi. Kocamaz, Özcan'ın, 'Operasyonu Burhanettin Kocamaz organize etti, savcıya baskı yaptı' sözleriyle ilgili de şöyle konuştu:

"ÇIK YARGIYA İFADENİ VER"
"Siz görevinizi yapmayacaksınız, sonra da suçu birilerine atacaksınız. İdarecilik dikkati olmayı gerektirir. Ateş üstünde durmalıdır. Operasyonu yöneten savcı kim, bilmiyorum bile. Hem mahkeme bana mı bağlı ki baskı yapayım. Bunlar deli saçması. Adam cendereye sıkıştı. Suçu atacak yer arıyor. Madem suçsuzsun, çık yargının önüne ifadeni ver. Neden kaçıyorsun? Allah yardımcısı olsun. Burhanettin Kocamaz kaderci bir anlayışa sahiptir. Alnımıza yazılmışsa olur. Siz, dürüst çalışırsanız, halkın güvenini, duasını alırsanız Cenabı Allah sizi layık olduğunuz yere getirir."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cendereye sıkıştı boşuna çabalıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN