Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güney Adanalı kadınlar sağlık panelinde buluştu

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Güney Adanalı kadınlar sağlık panelinde buluştu
Güney Adana Hastanesi, bölgede yaşayan kadınlar için bilinçlendirme faaliyetlerini ara vermeden sürdürüyor. Hastane yönetimi ile Akdeniz Sosyal Dayanışma Eğitim Sağlık ve Kültür Vakfı işbirliğiyle 'Kadın Sağlığı ve Kanser Çeşitleri' konulu panel düzenlendi. Panele Adana'nın güney mahallelerinde yaşayan çok sayıda kadın dinleyici olarak katıldı.

İŞBİRLİĞİ YAPILIYOR
Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Yılmaz Karaoğlan, Kadın Doğum Uzmanı Dr. Gökmen Sukgen, Dahiliye Uzmanı Dr. Gökhan Morgül, 'Kadın Sağlığı ve Kanser Çeşitleri' üzerine bir sunum yaptı. Hastanenin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şule Özülkü, kadın sağlığı konusunda sosyal projelere imza atmak için bölgedeki sosyal yardımlaşma, eğitim ve kültür dernekleri ile işbirliği yaptıklarını bildirdi.

GENÇLERE İŞ İMKANI
Şule Özülkü, 168 yatak kapasiteli hastanede 40 uzman, 7 pratisyen doktor, 400 sağlık ve idari personelle hizmet verdiklerini kaydetti. Kamu yatırımlarının yetersiz olduğu bölgede bir hastane kurarak açığı kapatmak ve gençlere iş imkanı sağlamayı hedeflediklerini anlatan Özülkü, hastaneyi kurduktan sonra halk sağlık konusunda bilgi eksikliği olduğunu fark ettiklerini söyledi.

BİR KUŞAĞI EĞİTİRSİNİZ
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kadın sağlığı konusunda paneller düzenlemeye başladıklarını dile getiren Özülkü, "Çünkü biz bu bölgede her konuda insanlara faydalı olmayı kendimize misyon edindik. Bu panellerle kadın sağlığını konu almamızdaki amaç, kadınlarımızın farkındalığını artırmak, erken teşhisin hayati önemine dikkat çekmektir. Aziz Brighan Young'un dediği gibi 'Bir adamı eğitirseniz bir erkeği eğitirsiniz. Bir kadını eğitirseniz bir kuşağı eğitirsiniz'" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güney Adanalı kadınlar sağlık panelinde buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN