Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayıtlar ve tanık sanığı yalanladı

Öldürüldükten sonra başı kesilip bir poşetin içinde cesediyle birlikte kanalizasyon çukuruna atılan mobilyacının katil zanlısı, öleni tanımadığını söyledi ancak telefon kayıtları sanığı yalanladı

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Kayıtlar ve tanık sanığı yalanladı
Adana'da internette gay sitesinde tanıştığı 44 yaşındaki M. Şahin Salmaş'ı öldürüldükten sonra başını kesip bir poşetin içine koyarak cesediyle kanalizasyon çukuruna attığı iddia edilen Abdurrahman Yavuz'un (43) müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen sanık, "Öleni tanımam ve görüşme yapmadım" dedi. Mahkeme'ye gelen telefon kayıtları ve tanık sanığı yalanladı. Ölen Salmaş'ın, sanığı defalarca aradığı ortaya çıktı.

ORTADAN KAYBOLDU
Şanlıurfa'da mobilyacılık yapan M. Şahin Salmaş, iddiaya göre, otomobil almak için Adana'ya geldi. En son eşi Kadriye'ye arayıp, "Abdurrahman Yavuz'un evindeyim" diyen Salmaş'tan bir daha haber alınamadı. Polis, teknik takip sonucu Salmaş ile Yavuz'un internet ortamında tanıştıklarını belirledi. 18 Mart 2013'te Salmaş'ın öldürülüp, foseptik çukuruna atıldığı anlaşıldı. Yavuz ile birlikte B.B., E.Ç., F.S. ve B.T. gözaltına alındı. Yavuz tutuklanırken, 4 kişi serbest bırakıldı.

"TANIMAM, GÖRÜŞMEDİM"
Adana 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde cinayet suçundan hakim karşısına çıkan tutuklu sanık suçlamayı kabul etmeyerek, "Öleni tanımam ve ilişkim yoktu. Telefonla görüşmedim. Bahçemdeki foseptik çukuruna ne şekilde atıldığını bilmiyorum. Kuran kursunun güvenlik kameraları incelenirse cesedi kimin attığı ortaya çıkabilir. Tanıklardan B.T. telefonumu kullanmıştı. B.B. de 'Birini öldürdüm. Para lazım' demişti. Eşcinsel eğilimim de yok" şeklinde konuştu.

DEFALARCA ARANMIŞ
Mahkeme başkanı, kayıtlara göre Salmaş'ın, sanığı defalarca aradığı ve söylediği tarihten önce de görüşme yapıldığının belirlendiğini söyledi. Sanık, görüşmeleri yapan kişinin kendisinin olmadığını öne sürdü. Tanık B.T., sanığın telefonunu kullanmadığını iddia etti.B.B. de "Sanık, adam öldürdüğünü ve foseptik çukuruna attığını söyledi. Olayı benim yaptığım yönündeki ifadesi de yalan" diye konuştu. Sanığın bayan arkadaşı E.Ç. de "Sanık ile ilişkimiz vardı. Onu ayrı günlerde kadın ve erkekle ilişkide iken görmüştüm. Cinayetle ilgili bilgim yok" dedi. Ölenin karısı K.S. de kocası hakkındaki eşcinsellik iddialarının yalanlayarak, tanıkların da işin içinde olduğunu ileri sürdü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayıtlar ve tanık sanığı yalanladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN