Melih ABİ: Direksiyon usta öğreticileri sınav ücreti istiyor

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Adana'dan direksiyon usta öğreticisi bir okurumuz direksiyon imtihanlarında haksızlığa uğradıklarını belirterek, sınav ücreti almaları gerektiğini söyledi. Okurumuz, "Bakanlığımıza dilekçe ile müracaat ettik. 'Sınavlarda görev alan direksiyon usta öğreticilerine ücret verilmesi ile ilgili mevzuatlarımızda bir hüküm yoktur' diye cevap aldık. Bizim gibi sınavlarda görev alan müfettiş, müfettiş yardımcıları, milli eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, öğretmenler, bina sorumluları ve şefleri, mutemetler, memurlar, şoförler, bina görevlileri ve güvenlik görevlilerinin kamu görevlisi olması, Direksiyon usta öğreticilerinin ise olmaması, haksızlığa uğramamıza neden oluyor. Bir örnek verecek olursak, seçimlerde sandık görevlilerinden kamu görevlisi olmayan siyasi parti temsilcilerine icra ettiği faaliyetten dolayı ücret takdir edilmiştir. Bizim de sınav ücreti almamızın hiçbir sakıncası görülmemektedir" dedi. Şikayeti ve talebi köşeme taşıdım. Umarım sorun çözüme kavuşur, mağdur olduklarını düşünen direksiyon usta öğreticileri sınav ücretlerini alırlar.

MEYVE ÇEKİRDEĞİ ÇÖP DEĞİLDİR
Okurumuz Prof. Dr. Emrullah Güney'den bir elektronik posta aldım. Diyor ki; "Türkiye'nin tamamı yağışlı bir yıl yaşıyor. Bu durumu iyi değerlendirelim. Nasıl? Yediğimiz meyvelerin çekirdeklerini biriktirelim. Yol kıyılarına, okul ve hastane, cami bahçelerine, tarla sınırlarına ekelim. Elbette bu iş onları toprağa gömmekle bitmeyecek. Toprak yüzüne çıktıktan sonra da hayvanların saldırılarından koruyalım onları. Neler yetiştirebiliriz? Kiraz, vişne, şeftali, kayısı... Bu konuda anne babalara, öğretmenlere görev düşüyor. Çocuklarımıza örnek olalım. Ellerimiz çamurlansın; yıkarız. Uygulama yapalım. Unutmayalım; meyve çekirdeği çöpe atılmamalı."

GÜLMECE
Temel dolmuş şoförlüğü yapar. Bir gün yolculardan biri: "Işıklarda inecek var" der. Temel de: "Niye karanluktan mi korkayisun?"

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Direksiyon usta öğreticileri sınav ücreti istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN