Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansörler yine TSE'ye emanet

Şahinbey Belediyesi ve Türk Standartları Enstitüsü arasında asansörlerin bakım ve işletmesi yönünden güvenliğini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Asansörler yine TSE'ye emanet
Şahinbey Belediyesi ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında asansörlerin bakım ve işletme yönünden güvenliğini sağlamak amacıyla işbirliği protokolü imzalandı. İmza törenine, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve TSE Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Mehmet Hakan Yıldırım katıldı.

KONTROL ZORUNLULUĞU

Protokole göre ilçedeki bina sahipleri asansörlerin yıllık kontrollerini TSE'ye yaptırmak zorunda olacak. Asansör Bakım ve İşletme Yönetmeliği gereği güvenli ve işletme yönünden uygun şekilde çalıştığının tespiti için piyasaya arz edildiği tarih itibariyle ilk yılın sonunda, devamında ise yılda en az bir kere bina sorumlusu tarafından her asansörün yıllık kontrolünün yapılması zorunlu hale getiriliyor.

PROTOKOL YENİLENDİ

2012 yılında çıkan Asansör Bakım Yönetmeliği uyarınca asansörlerin bakımlarının TSE tarafından yapıldığını belirten Başkan Tahmazoğlu, "Şimdi yeni bir protokolle, asansörlerin periyodik bakımlarının TSE tarafından yapılması konusunda anlaşıyoruz. Buradan apartman sakinlerine ve yöneticilere de seslenmek istiyorum asansör konusunda biraz daha duyarlı olmalarını diliyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansörler yine TSE'ye emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN