Borsa Kavşağı yenileniyor

Mersin'in kanayan yaralarından biri haline gelen Borsa Kavşağı'nda Büyükşehir Belediyesi düzenleme çalışmalarına hızla devam ediyor

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Borsa Kavşağı yenileniyor
Büyükşehir Belediyesi, Mersin'in kanayan yarası olan trafik sorununu çözüme kavuşturmak için kavşak düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Fen İşleri Daire Başkanlığı, Etüt ve Projeler Dairesi Başkanlığı ve Ulaşım Dairesi Başkanlığınca ortaklaşa yürütülen çalışma kapsamında, ağır vasıtaların liman, Serbest Bölge ve Mersin Hali'ne gitmek için yoğun olarak kullandığı Borsa Kavşağı'nda çalışmalar tamamlanmak üzere.

TRAFİK RAHATLAYACAK

Gündüz trafiğinin yoğun yaşandığı Borsa Kavşağı'nın, yeterli hizmet seviyesinde olmadığını ve yeni düzenlemelerle trafiğin daha rahat bir şekilde akacağını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Ağır taşıtlar doğu- batı ve batı-doğu yönünde geçiş yapmak isteyen araçlara engel oluşturduğundan kavşağın yeterli hizmet seviyesinde olmadığı anlaşılmıştır. Bu nedenle burada yapmış olduğumuz düzenlemelerle trafik daha akıcı olacaktır. Mersin'de trafik sorununu çözmek için çalışmalarımız devam etmektedir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borsa Kavşağı yenileniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN