Vali Büyük: Aslolan insanımızın mutluluğu

Giriş Tarihi: 4.4.2015
Vali Büyük: Aslolan insanımızın mutluluğu

Aladağ ilçesini adım adım gezip vatandaşların sorunlarını dinleyen Adana Valisi Mustafa Büyük, "Aslolan insanımızın mutluluğudur" dedi

Adana'nın ilçeleriyle birlikte kalkınma konusuna verdiği önemi her fırsatta vurgulayan Vali Mustafa Büyük, sıkça gerçekleştirdiği ilçe gezilerini bu kez Aladağ ile sürdürdü. Vali Büyük'ün programına İl Jandarma Alay Komutanı Ünsal Bulut, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ile bazı kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri de eşlik etti. Vatandaşlarla sohbet edip sıkıntılarını not alan Vali Büyük, "Aslolan insanımızın mutluluğudur" dedi.

SAVCI İÇİN BAŞSAĞLIĞI

Vali Büyük, ilk Aladağ Kaymakamı Ahmet Ziya Filizer'i ziyaret ederek brifing aldı. Cumhuriyet Savcısı Ramazan Balcı ile görüşen Vali Büyük, Belediye Başkanı Mustafa Akgedik ile makamında bir süre görüştü. Akgedik'ten belediyecilik hizmetleri hakkında bilgi alırken, talep ve beklentileri not aldı. Vali Mustafa Büyük, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Aladağ Meslek Yüksekokulu ve Toplum Sağlığı Merkezi'ni ziyaret ederek, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

SANİBEY BARAJINI İNCELEDİ

Aladağ ve İmamoğlu ilçeleri arasında Seyhan Nehri üzerinde sulama ve enerji amaçlı olarak projelendirilen Sanibey Barajı ve Hidroelektrik Santrali'nde incelemelerde bulunan Vali Büyük, enerji konusunun önemine ve santralin tarım arazilerinin sulamasına önemli katkı sağlayacağına vurgu yaptı. Akören ilk ve ortaokullarını da ziyaret eden Vali Büyük, öğrencilerle sıcak diyaloglar kurdu ve sohbet etti. Okul yöneticilerinden bilgi alan

VALİ BÜYÜK, KÜTÜPHANENİN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ. 
Gün boyu süren Aladağ ziyareti boyunca, eğitim, sağlık, güvenlik, çevre, belediye hizmetleri, yatırım olanakları ve çeşitli konularda yetkililerden ayrıntılı bilgiler alan Vali Mustafa Büyük, esnaf ve vatandaşlarla da bir arayla gelerek, hal ve hatırlarını sordu. Esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Büyük, "Toplumumuzun daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamaları içi, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte elimizden gelen tüm gayreti göstermeyi kararlılıkla sürdüreceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Büyük: Aslolan insanımızın mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN